Carlos Algaraz vs. Novak Djokovic w finale mężczyzn

Novak Djokovic z Serbii powraca do Carlosa Algarasa z Hiszpanii podczas finału gry pojedynczej mężczyzn czternastego dnia tenisowych mistrzostw Wimbledonu, w niedzielę, 16 lipca 2023 r., w Londynie. (Grant AP Photo/Alastair)

Novak Djokovic chce zdobyć swój trzeci wielki tytuł w 2023 roku i 24. w swojej znakomitej karierze. Szukając swojego pierwszego zwycięstwa na Wimbledonie i drugiego w klasyfikacji generalnej, Carlos Algarz staje mu na drodze do All England Club.

Wykonaj wszystkie kroki tutaj:

Po tym, jak Djokovic wygrał pierwszego seta 6:1, drugi set zdefiniował typ ekscytującej akcji, jakiej można się spodziewać po tej rozwijającej się rywalizacji. Djoković przegrywał 2:0 na początku meczu i utrzymywał serwis aż do dogrywki. Algaraz musiał odeprzeć seta od Djokovica, ostatecznie wygrywając dogrywkę 9-7. To przerwało oszałamiającą passę Djokovica w Wielkim Szlemie, która obejmowała 15 dogrywek z rzędu.

10:48 i — Djokovic rzucił się do siatki, by sensacyjnie obronił, utrzymując serwis i wyrównując drugiego seta na 5-all.

10:25 i — Djokovic pomógł wyrównać drugiego seta na 3-all.

10:04 ET Djokovic nie marnował czasu i wrócił na swoją korzyść, pokonując Algaraza w trzecim gemie drugiego seta.

9:58 czasu wschodniego – Pomimo przegrania pierwszego seta, Algaraz szybko zaczął w drugim, wygrywając pierwszą partię i prezentując się bardzo solidnie w swoim pierwszym finale na korcie centralnym. Algaraz pokonał Djokovicia i prowadził 2:0. Była to czwarta porażka Djokovicia w grze serwisowej na tegorocznym turnieju.

9:45 i – Algaraz zdołał wygrać jedną grę, zanim dominujący Djokovic wygrał ostatni mecz pierwszego seta, wygrywając 6-1. Djokovic miał 79-1 na ESPN, kiedy wygrał pierwszego seta na Wimbledonie.

9:38 czasu wschodniego – Djokovic zaczął szybko przeciwko Algarazowi, prowadząc w pierwszym secie 5:0. W obliczu break pointa w czwartej grze Serb ostatecznie przełamał młodego Hiszpana, aby obronić serwis.