Chris Licht z CNN broni decyzji Trumpa o zwołaniu ratusza

Prezes CNN Chris Licht powiedział w czwartek, że były prezydent Donald J. Wyraził zdecydowany sprzeciw wobec swojej decyzji o transmitowaniu na żywo ratusza z Trumpem, niesfornego i krzepiącego wydarzenia, które spotkało się z krytyką zarówno w sieci, jak i poza nią.

W rozmowie redakcyjnej obejmującej całą sieć, Mr. Licht pogratulował. „Wszyscy wiemy, że ukrywanie Donalda Trumpa jest trudne i trudne, i nadal będzie trudne i trudne, ale to jest nasza praca” – powiedział. Licht powiedział, zgodnie z nagraniem rozmowy otrzymanym przez The New York Times.

„Absolutnie, jednoznacznie wierzę, że Ameryce dobrze przysłużyło się to, co zrobiliśmy zeszłej nocy” – powiedział. — dodał Licht. „Ludzie się obudzili i wiedzą, jaka jest stawka w tych wyborach, w przeciwieństwie do poprzedniego dnia. Jeśli ktoś ma zadawać trudne pytania i prowadzić chaotyczną rozmowę, powinno to być w CNN.

W ratuszu emitowanym w środę w czasie największej oglądalności, Mr. Pokazało, że Trump używa fałszywych informacji, czasami zbyt szybko, aby moderator mógł je przechwycić.

Pani Collins przerywała i wielokrotnie poprawiała pana Trumpa w jego kłamstwach na temat sfałszowanych wyborów w 2020 roku i tego, co opisał jako „piękny dzień” zamieszek na Kapitolu z 6 stycznia. Jednakże, panie Trump często mówił o niej dobrze. Bezpośredni widzowie, republikanie i niezależni wyborcy o poglądach republikańskich, powiedzieli, że Ms. Często kibicowali Collinsowi, nawet gdy kpili z niego jako „złego faceta”.

„Prawdopodobnie wszyscy byliśmy zawstydzeni słysząc oklaski, a to była ważna część historii” – powiedział Mr. Licht powiedział w czwartek: „Ponieważ ta publiczność reprezentuje dużą część Ameryki. Błąd popełniony przez media w przeszłości polegał na ignorowaniu istnienia tych ludzi. Nie można ignorować istnienia prezydenta Trumpa.

Za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji p. Krytycy stwierdzili, że sieć była nieodpowiedzialna, dając Trumpowi forum na żywo. Nawet sami komentatorzy sieci byli zszokowani tym, co wydarzyło się na jej falach radiowych. „Nie mieliśmy wystarczająco dużo czasu, aby zweryfikować każde kłamstwo, które powiedział” – powiedział publiczności Jack Tapper w środę wieczorem. Ratusz obejrzało 3,1 miliona ludzi, według wstępnych danych Nielsena, co stanowi znaczny wzrost w stosunku do zwykłej widowni CNN w dni powszednie o 20:00, ale ratusz Trumpa był niższy niż średnia widownia programu Fox News Tuckera Carlsona. W pierwszych trzech miesiącach roku oglądało go średnio 3,2 mln osób.

Po przejęciu CNN w zeszłym roku po przejęciu Discovery Network przez Warner Bros., Mr. Licht miał trudną kadencję, a niektórzy dziennikarze byli zaskoczeni jego publicznymi komentarzami, że sieć posunęła się za daleko w postawie anty-Trumpowej. Pan. Kiedy Trump był w Białym Domu. CNN chce zaapelować do bardziej centrowych i konserwatywnych wyborców, Mr. Licht powiedział, że ma wsparcie swoich przełożonych w korporacji.

W czwartek w CNN pojawiły się oznaki rosnącej frustracji związanej z ratuszem. Własny biuletyn medialny sieci, „Reliable Sources”, opublikował zjadliwą ocenę po wydarzeniu, mówiąc: „Trudno zobaczyć, jak Ameryka służyła pokazowi kłamstw emitowanym w środę wieczorem w CNN”.

W biuletynie zacytowano kilka krytycznych postów na temat forum w mediach społecznościowych, w tym niektóre, które obwiniały sieć za wybranie formatu w stylu ratusza, sugerując, że wyborcy mogli słyszeć Mr. Aby dopingować Trumpa, moderatorka Ms. Naśmiewaj się z Collinsa.

CNN powiedział, że wybrał członków publiczności, tak jak na poprzednich forach kandydatów. Zespół sieciowy udał się do New Hampshire i koordynował działania z grupami społecznymi, organizacjami wyznaniowymi, lokalnymi przedstawicielami Partii Republikańskiej i samorządem studenckim w Saint Anselm College, który był gospodarzem wydarzenia.

CNN powiedziało, że intencją było wypełnienie audytorium obywatelami o różnych konserwatywnych poglądach, ale sieć odmówiła zidentyfikowania konkretnych grup, z którymi się konsultowano, mówiąc, że nie chce, aby aktywiści grali w system podczas przyszłych wydarzeń.

Zgodnie z dotychczasową praktyką sieci, kampania Trumpa zaprosiła około 20 gości do ratusza, chociaż goście ci nie mogli zadawać kandydatowi pytań. Urzędnikom Kolegium św. Anzelma pozwolono zaprosić około 70 osób. Całkowita widownia wynosi od 300 do 350 osób.

W dniach wizyty w ratuszu p. Collins intensywnie przygotowywał się z zespołem w New Hampshire, analizując potencjalne kłamstwa, które Trump mógłby wypowiedzieć na scenie, według osoby zaznajomionej z tą sprawą. Mark Preston, wiceprezes CNN ds. polityki i wydarzeń specjalnych, powiedział, że pan Trump działał w symulowanych debatach, powiedziała jedna z osób.

SM. Pan Collins został wybrany na najwyższe stanowisko. Decyzja Licht podkreśla jej rosnące znaczenie jako prezenterki na antenie CNN. SM. Według trzech osób zaznajomionych z rozmowami, sieć finalizuje wieloletnią umowę z Collinsem, która zastąpiłaby go jako prezenterkę wolnego miejsca w CNN o godzinie 21:00. Ta godzina to najlepszy czas dla reklamodawców, aw zeszłym miesiącu Ms. Najnowsze przedsięwzięcie Collinsa zebrało pozytywne recenzje.

SM. Umowa z Collinsem, po której nastąpiło niedawne wyrzucenie Dona Lemona z CNN, oznacza, że ​​stacja będzie musiała odbudować swój poranny program. W „CNN This Morning” Ms. Sieć szuka nowych współgospodarzy, którzy dołączą do współgospodarza Collinsa, Poppy Harlow.

Niektórzy krytycy CNN twierdzili, że stacja odcięła się wcześnie od wydarzenia Trumpa, które zakończyło się około 21:10. Kiedy w rzeczywistości wydarzenie zawsze miało trwać godzinę lub dłużej, zespół analityków był w studiu gotowym do przejęcia . Relacja zaczyna się o 21:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *