Co najmniej raz na 200 lat gwałtowna powódź w północno-zachodniej Gruzji

„Części hrabstw Chattanooga i Floyd otrzymały 10-13 cali i więcej deszczu. Kwoty te spowodowały katastrofalne powodzie błyskawiczne, a na tym obszarze nadal obowiązuje awaryjna powódź” – poinformowało w niedzielę biuro National Weather Service w Atlancie.

Serwis pogodowy powiedział, że w niedzielny wieczór może spaść 2 cale deszczu na godzinę, a więcej we wtorek.

Ze względu na „lokalnie obfite opady deszczu” i prognozę dodatkowego deszczu, Centrum Meteorologiczne Zaktualizowano do „umiarkowanego” ryzyka intensywnych opadów deszczu od niedzieli po południu do wczesnego poniedziałku rano do poziomu 3 z 4.

Gubernator Georgii Brian Kemp ogłosił stan wyjątkowy w niedzielę po południu z powodu poważnych powodzi w hrabstwach Chattanooga i Floyd. Zgodnie z rozkazem, jeśli w niektórych miejscach spadnie stopa deszczu, oczekuje się, że rzeki szybko się podniosą.

„Wstępne oceny przeprowadzone przez powiatowe agencje zarządzania kryzysowego oraz Agencję ds. Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Wewnętrznego stanu Georgia wskazują, że pomoc jest potrzebna w dotkniętych powiatach” – czytamy w zarządzeniu.

Summerville, Lyerly i James H. Obszary, w tym Floyd State Park, są objęte ostrzeżeniem przed powodzią w niedzielę.

„Jest to szczególnie niebezpieczna sytuacja. Szukaj teraz wyższego terenu! Zagrażające życiu gwałtowne powodzie na przejściach przy niskiej wodzie, małych strumieniach i strumieniach, obszarach miejskich, autostradach, ulicach i tunelach” – czytamy w ostrzeżeniu służby meteorologicznej.

Jennifer Hurley, właścicielka salonu w centrum Summerville, powiedziała, że ​​dotarcie do firmy zajęło jej wiele godzin z powodu powodzi w centrum miasta. Jego salon był jednym z biznesów, które zalały miasto.

Agencja Zarządzania Kryzysowego Hrabstwa Chattanooga ostrzega mieszkańców, że prawdopodobne jest większe opady deszczu i że nie będą wychodzić na zewnątrz.

„Spodziewamy się dzisiaj co najmniej 2 cali deszczu i prosimy wszystkich, aby zostali w domu i nie podróżowali, chyba że jest to absolutnie konieczne” – powiedziała agencja. Facebook.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *