Czy warto sprzedać dom już teraz, czy poczekać na ugodę w sprawie nieruchomości latem?


Nowy Jork
CNN

Wystawienie domu na wiosnę to nie lada wyzwanie. Ale A Wielkie wstrząsy na rynku nieruchomości Komplikowanie równania.

Ten wstrząs pochodzi od: Ugoda na kwotę 418 milionów dolarów Krajowe Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami ogłosiło w zeszłym tygodniu wraz z grupami sprzedawców domów, że rozporządzenie wejdzie w życie w lipcu. Ugoda eliminuje obowiązującą od lat stałą prowizję w wysokości 6% płaconą przez sprzedającego.

Ale czy warto czekać z wystawieniem domu na aukcję i ryzykować sprzedaż?

Chcesz rozładować pudła z jadącej ciężarówki podczas zamieci lub fali upałów, gdy jest przyjemny dzień z temperaturą 60 stopni?

To jeden z głównych powodów wiosny Bardzo popularny sezon Kupić dom.

Dla rodzin z dziećmi jest to świetny moment na zamknięcie, ponieważ pozwala im pozostać w tej samej szkole.

Wiosną ludzie chętniej spłacają wszelkie pożyczki zaciągnięte w czasie wakacji, powiedział Bill Crescenzo Jr., wiceprezes oddziału południowo-wschodniego Nation One Mortgage Corp.

To rozwiązanie może postawić nabywców domów w bardzo niekorzystnej sytuacji.

W obecnym systemie prowizja agenta kupującego jest wliczana do całkowitej kwoty, jaką płaci za dom. Oznacza to, że kupujący mogą dopłacić za cały okres kredytu hipotecznego.

Jednak po sfinalizowaniu ugody wiele osób musi z góry uiścić agentom stałą opłatę. Może to zwiększyć obciążenie finansowe nabywców domów – zwłaszcza tych, którzy kupują je po raz pierwszy. A do tego dochodzą wszystkie pieniądze potrzebne na zaliczkę, wydatki na pogrzeb, prawnika i wszystkie inne koszty związane z zakupem domu.

Dlatego kupujący mogą mieć większą motywację do wcześniejszego zamknięcia domu.

Nie ma gwarancji, że sąd federalny podpisze ugodę. Niewiadome z tym związane to wystarczający powód, aby nie czekać z opublikowaniem ogłoszenia o domu, powiedział Crescenzo. Z rozmów, które przeprowadził z agentami nieruchomości, stwierdził, że nie widzi żadnych oznak opóźniania procesu sporządzania wykazu ugody NAR.

„Nie ma powodu czekać” – mówi Mike Downer, broker w Coldwell Banker Realty w Neapolu na Florydzie. „Sprzedający nie jest obecnie zobowiązany do zapewnienia żadnego odszkodowania agentowi kupującego”.

Największą zaletą czekania z ogłoszeniem domu do czasu rozliczenia jest to, że agent może wynegocjować niższą prowizję niż w innym przypadku. Ponadto możesz uniknąć płacenia prowizji agenta kupującego.

Pozwoli im to zarobić tysiące dolarów na sprzedaży domu.

Jeśli sprzedaż domu to decyzja biznesowa, pośrednik Mike Downer z Coldwell Banker Realty w Neapolu na Florydzie powiedział, że stara się wystawić go na sprzedaż tak szybko, jak to możliwe.

„Jeśli próbuję przetestować rynek, nie ma potrzeby go umieszczać na liście 1711289715,” on dodał.

Jednak jego zdaniem NAR nie powinien być głównym czynnikiem branym pod uwagę, gdy nadejdzie czas rozliczenia.

„Agent, który dostarcza wartość, jest zawsze cenniejszy niż agent, który nie zapewnia wartości”, ponieważ pomoże ci zarobić więcej pieniędzy, sprzedając dom, powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *