Lisa Murkowski, zrzeszona w Trumpie, nie wyklucza odejścia z GOP

Senat

Starszy republikanin z Alaski, jeden Siedmiu Republikanów głosowało za skazaniem Trumpa Jego drugie przesłuchanie w sprawie impeachmentu po 6 stycznia 2021 r. zakończyło się stwierdzeniem byłego prezydenta, że ​​„absolutnie” nie będzie na niego głosował.

„Jako Republikanie chcę, żebyśmy mieli kandydata” – Murkowski powiedział CNN. „Z pewnością nie mogę poprzeć Donalda Trumpa”.

Zwrot partii w stronę Trumpa skłonił Murkowskiego do rozważenia swojej przyszłości w GOP. W wywiadzie nie powiedział, czy pozostanie republikaninem.

Zapytana, czy uniezależni się, Murkowski odpowiedział: „Och, myślę, że jestem bardzo niezależny”. I dodał: „Żałuję, że nasza partia staje się partią Donalda Trumpa”.

Naciskany, czy mógłby zostać niezależnym, Murkowski powiedział: „Przeżywam ciekawe czasy polityczne. Zostawmy to”.

Murkowski nigdy nie był outsiderem w swojej partii. Mianowany w 2002 roku przez ojca, gubernatora Franka Murkowskiego, senator miał politykę zbieżną z ówczesnym prezydentem – Georgem W. Bush – Utrzymywał bliskie stosunki z Tedem Stevensem, weteranem senatora GOP ze swojego stanu. Wrócił do domu, aby za dolary federalne zbudować Alaskę.02:52 – Źródło: CNN

Donald Trump może być o krok od wielkiego zwycięstwa finansowego

Później krytykował swojego ojca, senatora. Pokłóciła się z ówczesną gubernator Alaski Sarah Palin, kandydatką Johna McCaina na kandydaturę. Wraz z powstaniem Partii Herbacianej w 2010 roku Murkowski znalazł się w konflikcie z powstańczą prawicą jej partii. W 2010 roku przegrał prawybory z republikaninem Joe Millerem, a następnie utrzymał swoje miejsce w wyborach powszechnych, będąc dopiero drugim kandydatem, który wygrał kampanię wpisową do Senatu.

Stała się celem Trumpa i jego sojuszników w 2022 r. po głosowaniu za impeachmentem Trumpa w 2021 r., głosowaniu przeciwko Brettowi Kavanaughowi do Sądu Najwyższego w 2018 r. i wspieraniu Ketanjiego Browna Jacksona w 2022 r. Wspierany przez lidera Senatu GOP Mitcha McConnella i jego zespół wydający duże pieniądze.

W cyklu 2024 Murkowski – Senat Republikanów. Wraz z Susan Collins z Maine — była gubernator Karoliny Południowej Nikki Haley udzieliła jej późnego poparcia na kilka dni przed wycofaniem się z wyścigu.

Teraz jest jasne, że Murkowski jest gotowy wyprzedzić Trumpa. Zapytany o niedawne komentarze Trumpa na temat głosowania Żydów na Demokratów „Nienawidzę” ich religii.Murkowski nazwał to „niezwykle niedokładnym i rażącym stwierdzeniem”.

W zeszłym tygodniu Murkowski ucinał dyskusję zapytany o inną kontrowersyjną retorykę Trumpa, na przykład to, że uważa więźniów 6 stycznia za „zakładników” i „patriotów”, których należy ułaskawić.

„Myślę, że nie da się tego obronić” – powiedział Murkowski. „To, co wydarzyło się 6 stycznia, było… próbą oblegania budynku przez ludzi, mających na celu zatrzymanie metryki wyborczej. Nie można go chronić. ”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *