Stany Zjednoczone – Meksyk 2:0 (24 marca 2024 r.) Analiza meczu

The Ameryka Reprezentacja mężczyzn w piłce nożnej nadal dominowała w Lidze Narodów CONCACAF i jej regionalnych rywalach. Meksyk – po zwycięstwie 2:0 i trzecim z rzędu tytule w niedzielę wieczorem na stadionie AT&T w Arlington w Teksasie.

Tylera Adamsa Grzmotał w pierwszej połowie i Giovanniego Reynę Mocna wolej dodała drugiego gola po przerwie, dając słynnemu „U.S.Od dwóch do zera„Wynik i stopień odbudowy po rozczarowującym zwycięstwie Jamajka W czwartek w półfinale Ligi Narodów.

– Streamuj w ESPN+: LaLiga, Bundesliga i nie tylko (USA)

„Nie zawsze strzelam takie gole w ten sposób, ale cieszę się, że dzisiaj strzeliłem jednego” – powiedział Adams, który profilaktycznie został zmieniony w przerwie.

Adams, który wrócił po kontuzji, aby grać w swoim klubowym Bournemouth, dodał: „Zawsze wstaję przed ważnymi meczami”.

W rezultacie drużyna Grega Berhaldera zachowała koronę Ligi Narodów, wygrywając dwie pierwsze edycje turnieju w 2021 i 2023 roku, a także przedłużyła swoją passę meczów bez porażki z Meksykiem do rekordowych siedmiu meczów.

Adams, który po raz pierwszy od 475 dni wystąpił w barwach Stanów Zjednoczonych, zmienił losy meczu pod koniec pierwszej połowy. Guillermo Ochoa i dać Amerykanom niewielką przewagę do przerwy.

„Ludzie mają wiele znaków zapytania w tej sprawie” – powiedział Adams. „Ale kiedy mamy szansę współpracować i zobaczyć, co robimy tydzień po tygodniu, nadal się rozwijamy”.

Gdy Meksyk miał trudności z powrotem do gry, Reyna słabo wybił piłkę w polu karnym i strzelił z woleja obok najbliższego Ochoa, podwajając amerykańskie prowadzenie.

Sędzia Drew Fischer przerwał grę na krótko przed końcem meczu po tym, jak amerykański bramkarz wielokrotnie słyszał antygejowskie okrzyki kibiców. Matta Turnera Wykonywał rzuty od bramki.

Zeszłoroczny półfinał Ligi Narodów pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Meksykiem w Las Vegas zakończył się cztery minuty przed czasem z powodu okrzyków meksykańskich kibiców, które od lat drażnią bramkarzy przeciwnych drużyn.

Gracze UMSNT świętują po pokonaniu Meksyku w finale Ligi Narodów CONCACAF.

Adams, który zmagał się z kontuzją prawego ścięgna podkolanowego wymagającą dwóch operacji, nie grał dla Stanów Zjednoczonych na Mistrzostwach Świata w 2022 roku, zanim wszedł na boisko w 63. minucie w czwartek, a następnie opuścił drużynę w 100. minucie ze względu na ograniczenie liczby minut.

Między 11 marca 2023 r. a 13 marca bieżącego roku wystąpił w klubie ograniczonym do jednego 21-minutowego występu, kiedy wrócił po kontuzji do drużyny Bournemouth z 20 minutami doliczonymi w meczu przeciwko Luton Town w angielskiej Premier League.

Adams dołącza do Josha Wolffa jako jedyny Amerykanin, który strzelił pierwsze dwa gole w ciągu ostatnich 40 lat. trzy; Adams strzelił także gola w towarzyskim meczu z Meksykiem we wrześniu 2018 roku.

Na minutę przed końcem Johnny Cardoso zastąpił Adamsa na początku drugiej połowy w niedzielę.

„Typowy Tyler, kłócimy się w szatni, a on chce grać. Chłopaki pytają, dlaczego nie może grać więcej?” – powiedział Berhalter. „Chciałem go w grze, ponieważ tak zrobiłem, to kwestia bezpieczeństwa. Chcemy mieć pewność, że wróci zdrowy, ponieważ ma jeszcze wiele meczów do rozegrania”.

Berhalder uzgodnił limit minut z Bournemouth. Adams powiedział, że ma ograniczone do 60 minut, zanim w najbliższy weekend wróci do gry ze swoim klubem.

„Odejście w ostatniej chwili było oczywiście rozczarowujące, zwłaszcza po strzeleniu gola i pomocy drużynie” – powiedział Adams. „Więc tak, rozumiem, że musimy mądrze podchodzić do planu długoterminowego”.

Reina, który w tym sezonie wystąpił w zaledwie jednym meczu ligowym w barwach Borussii Dortmund i Nottingham Forest, strzelił swojego ósmego gola w reprezentacji. Dośrodkowanie Christiana Pulisica zostaje zablokowane przez obrońcę Johana Vasqueza. Piłka odbiła się od amerykańskiego napastnika Hajiego Wrighta i wróciła do Vasqueza. Reyna odbiła piłkę i z 16 metrów uderzyła Ochoę w najbliższy słupek.

„To dobrze wpływa na szybkość” – stwierdziła Raina. „Jesteśmy teraz razem z naszą podstawową grupą i myślę, że wiemy, czego potrzeba, aby wygrywać ważne mecze i turnieje, i mam nadzieję, że uda nam się to przenieść na Copa America i rozegrać tam świetną passę”.

Fischer podyktował rzut karny po faulu Anthony'ego Robinsona na Santiago Giménez wkrótce po bramce Reiny. Jednak po recenzji wideo Tatiany Guzmán z Nikaragui sędzia przerwał faul i ukarał napastnika żółtą kartką za symulację.

Berhalder dokonał pięciu zmian w stosunku do czwartkowego wyjściowego składu podczas czwartkowego zwycięstwa 3:1 po dogrywce z Jamajką, dodając prawego obrońcę Sergino Testa, środkowego obrońcę Tima Reama, pomocników Adamsa i Reinę oraz napastnika Prawego. Zastąpili ich Joe Scally, Miles Robinson, Yunus Musa, Malik Tillman i Fowler Balogan.

Trener Meksyku Jaime Lozano umieścił prawego obrońcę Jorge Sancheza i napastnika Hirvinga Lozano w miejsce Juliana Araujo i Juliana Quinonesa.

Zarówno Stany Zjednoczone, jak i Meksyk przygotowują się obecnie do letniego turnieju Copa America, który zostanie rozegrany w Stanach Zjednoczonych od 20 czerwca do 14 lipca. Poza tym mają nadzieję na współorganizację Mistrzostw Świata w 2026 roku. USA, Meksyk i Kanada.

„Zanim się obejrzymy, nadejdzie rok 2026” – powiedział Berhalter.

Bramka Dextera Lembigisy w 41. minucie zapewniła Jamajce zwycięstwo 1:0 nad Panamą w meczu o trzecie miejsce.

W tej historii wykorzystano informacje z Associated Press.