Dan Lemon twierdzi, że Elon Musk zerwał umowę z X po „napiętym” wywiadzie

Arturo Holmes/WireImage/Getty Images

Don Lemon uczestniczy w gali Time100 2023 w Jazz at Lincoln Center 26 kwietnia 2023 r. w Nowym Jorku.


Nowy Jork
CNN

Dan Lemon powiedział w środę, że jego partnerstwo z Elonem Muskiem znajduje się pod ostrzałem, kilka godzin po tym, jak w zeszłym tygodniu była prezenterka CNN przeprowadziła wywiad z nieobliczalnym miliarderem w pierwszym odcinku jego nowego niezależnego programu internetowego.

„Elan publicznie zachęcał mnie, abym dołączył do X przy nowym programie, mówiąc, że będę miał jego „pełne wsparcie” – powiedziała Lemon w oświadczeniu, „a Musk zgodził się, że jest zainteresowany bezpośrednią pracą z różnymi głosami”.

Lemon powiedział, że podczas pierwszego odcinka „The Dan Lemon Show”, który zostanie opublikowany w poniedziałek na platformach mediów społecznościowych, w tym X i YouTube, Lemon powiedział, że jego rozmowa z Muskiem była „pełna szacunku i otwarta” oraz „bez żadnych ograniczeń”. W wywiadzie, na który chętnie się zgodził.”

„Jego zaangażowanie na rzecz globalnego placu miejskiego, na którym można zadawać wszystkie pytania i dzielić się wszystkimi pomysłami, nie obejmuje pytań na jego temat zadawanych przez osoby takie jak ja” – dodał Lemmon.

A Film opublikowany W środę na swojej stronie na Instagramie Lemon dokładniej odniósł się do twierdzenia Muska, że ​​jest „absolutystą wolności słowa”.

„Przez całą naszą rozmowę powtarzałam mu, że chociaż czasami było napięta, uważam, że dobrze byłoby, gdyby ludzie zobaczyli naszą wymianę zdań” – powiedziała Lemon. „Ale otwarta wolność słowa nie ma zastosowania, gdy pytania na jego temat pochodzą od osób takich jak ja”.

W oświadczeniu X poparł decyzję Muska o wycofaniu się z umowy z Lemonade.

„Dan Lemon Show może publikować swoje treści w serwisie X bez cenzury, ponieważ wierzymy, że zapewnia twórcom platformę umożliwiającą skalowanie ich pracy i nawiązywanie kontaktu z nowymi społecznościami” – stwierdziła firma w oświadczeniu. „Jednakże, jak każda firma, zastrzegamy sobie prawo do podejmowania decyzji dotyczących naszych partnerstw biznesowych i po dokładnym rozważeniu zdecydowaliśmy się nie nawiązywać partnerstwa biznesowego z X Show”.

Zapytany przez użytkownika X, co doprowadziło do tej decyzji, Musk ostro zareagował na Lemon i CNN, które nie były zaangażowane w nowe przedsięwzięcie Lemona.

„Jego podejście było w zasadzie «CNN, ale w mediach społecznościowych» i dowód, że to nie działa i że CNN umiera” – napisał Musk. „I zamiast być prawdziwym Donem Lemonem, jest to właściwie uczciwe [former CNN chief] Jeff Zucker przemawia przez Dona, więc nie ma żadnej wiarygodności.

Jednak rzecznik Lemon powiedział CNN, że osobowość medialna oczekuje, że Musk dotrzyma warunków finansowych umowy.

„Dan ma kontrakt z X i oczekuje, że otrzyma za niego wynagrodzenie” – powiedział rzecznik. „Jeśli będziemy musieli zwrócić się do sądu, zrobimy to”.

Do transakcji doszło po tym, jak Musk namawiał Lemona do uruchomienia programu na jego platformie, pisząc w zeszłym roku w X: „Będzie wspaniale. [MSNBC host] Na tej scenie występowali Rachel Maddow (po lewej), Dan Lemmon i inni. Nie są wymagane żadne specjalne ani prawne dokumenty! Otrzymasz nasze pełne wsparcie. Cyfrowy Rynek Miejski jest dla każdego.

W innym poście Musk zwrócił się bezpośrednio do Lemon: „Czy myślałeś o zrobieniu swojego programu na tej platformie? Może warto spróbować. Publiczność jest ogromna. ”

Musk oświadczył, że wierzy w wolność słowa, ale wielokrotnie podejmował kroki w celu ograniczenia wypowiedzi krytyków. Miliarder czasami zawieszał dziennikarzy w swoim programie i składał pozwy przeciwko organom nadzoru za publikowanie krytycznych wypowiedzi wobec X.

Chociaż Musk często przeprowadzał okropne ataki na dziennikarzy i tradycyjne organizacje informacyjne, jednocześnie promował teorie spiskowe i ekstremistyczną retorykę.

W zeszłym roku Musk poparł antysemicką teorię spiskową, w wyniku której reklamodawcy masowo wycofywali się z X. Kilka dni później Musk publicznie żałował swoich czynów.

W zeszłym roku Lemon został wyrzucony z CNN, a według wieloletniego prezentera decyzja „oszołomiła go”. CNN nie podała żadnego konkretnego powodu zwolnienia Lemona, ale był on powszechnie krytykowany za wygłaszanie seksistowskich komentarzy na temat ówczesnej kandydatki Partii Republikańskiej na prezydenta Nikki Haley. Lemon przeprosił za ówczesne komentarze, mówiąc: „Jeśli się mylę, to jestem jego właścicielem. I posiadam to”.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowy kontekst i raporty opublikowane w X.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *