Dlaczego Tiger Woods nie jest kandydatem na kapitana Ryder Cup?

Spójrz po dwóch latach.

Tiger Woods wyjaśnił we wtorek, dlaczego przepuścił szansę na zostanie kapitanem drużyny Ryder Cup 2025 – zamiast przyjąć tę rolę Keegana Bradleya – podczas meczu z Europejczykami w Bethpage.

W oświadczeniu dla Golf Channel wkrótce po przedstawieniu Bradleya Woods powiedział: „W związku z moimi nowymi obowiązkami i zaangażowaniem czasowym związanym z turniejem czułem, że nie mogę poświęcać czasu drużynie USA i zawodnikom, którzy potrzebowali mnie jako kapitana”. Na konferencji prasowej.

Woods był jednak otwarty na perspektywę zostania kapitanem w przyszłości.


Tiger Woods nie został kapitanem Ryder Cup. Dobre zdjęcia

„To nie znaczy, że nie chcę w przyszłości być kapitanem drużyny” – powiedział. „Jeśli uznam, że to właściwy czas, chowam kapelusz na ringu, aby zespół mógł podjąć decyzję”.

Do obowiązków Woodsa podczas PGA Tour należały negocjacje z PIF – finansowym ramieniem rządu Arabii Saudyjskiej, które finansowało LIV Golf.

Odkąd niektóre z największych nazwisk golfa zaczęły przechodzić na LIV, głównym celem było ustalenie, jak będzie wyglądać przyszłość golfa w przypadku dwóch lig.


Keegan Bradley, zawodowy golfista, oddaje uderzenie w niebieskiej koszuli i białym kapeluszu z piątego tee podczas turnieju Memorial w Dublinie w stanie Ohio
Zamiast tego Keegan Bradley zostanie kapitanem Ryder Cup. Dobre zdjęcia

Jeśli Woods (48 l.) może być częścią rozwiązania, które zapewni pokój i dalszy dobrobyt finansowy, tylko powiększy to jego dziedzictwo w grze.

Zadanie pomszczenia porażki Amerykanów z Europą przypada teraz Bradleyowi, który został niespodziewanie wybrany na kapitana po tym, jak został usunięty ze składu na sezon 2023.

Bradley powiedział we wtorek, że nie prowadził żadnych rozmów z PGA of America, zanim powiedziano mu, że zostanie kapitanem drużyny.

Bradley powiedział, że zadzwonił do niego kapitan sezonu 2023 Zach Johnson, który wyprzedził go 16 1/2–11 1/2.

„Jestem pod wrażeniem tego, czego musi dokonać i jestem bardzo dumny z tego, jak nazwał” – powiedział Bradley. Według Dana Rappaporta z Barstool.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *