Ciało zaginionego amerykańskiego alpinisty odnaleziono po 22 latach w Peru

Odnaleziono zachowane ciało amerykańskiego alpinisty, który zaginął 22 lata temu podczas wspinaczki na ośnieżony szczyt w Peru. Topnienie lodu spowodowane zmianami klimatycznymiPolicja podała w poniedziałek.

Zaginięcie Williama Stumpfla zgłoszono w czerwcu 2002 roku w wieku 59 lat, kiedy lawina pogrzebała jego grupę wspinaczkową na 7000-metrowej górze Huascaran. Próby poszukiwawczo-ratownicze nie powiodły się.

Peruwiańska policja poinformowała, że ​​jego szczątki zostały w końcu odkryte przez topniejący śnieg w paśmie górskim Cordillera Blanca w Andach.

Według zdjęć opublikowanych przez policję ciało Stamplina, jego ubranie, uprząż i buty były dobrze chronione przed zimnem.

Wśród jego rzeczy znaleziono jego paszport, co umożliwiło policji identyfikację ciała.


W górach północno-wschodniego Peru znajdują się ośnieżone szczyty, takie jak Huascarán i Kashan, ulubione alpinistów z całego świata.

W maju miesiąc po zaginięciu znaleziono tam ciało izraelskiego turysty.

W zeszłym miesiącu doświadczony włoski alpinista zginął podczas próby zdobycia kolejnego andyjskiego szczytu.

W ostatnich latach odnaleziono ciała innych wspinaczy

W miarę jak lodowce na całym świecie coraz bardziej topnieją i cofają się, a wielu naukowców obwinia globalne ocieplenie, wzrasta liczba odkryć szczątków turystów, narciarzy i innych wspinaczy, którzy zniknęli kilkadziesiąt lat temu.

W czerwcu, Wydobyto pięć zamarzniętych ciał Z Mount Everest – łącznie z nagimi szczątkami szkieletu – w ramach kampanii oczyszczania gór na Everest w Nepalu i na sąsiednich szczytach, Lodse i Nuptse.

W ubiegłym roku Szczątki niemieckiego alpinisty W 1986 roku na lodowcu w Alpach Szwajcarskich odnaleziono zaginione osoby.

W 2017 roku włoskie zespoły ratownictwa górskiego Odnaleźli szczątki alpinistów Lodowiec na południowej ścianie Mont Blanc powstał prawdopodobnie w latach 80. lub 90. XX wieku. Kilka tygodni później alpinista znaleziony w Alpach Szwajcarskich został zidentyfikowany jako alpinista brytyjski. Zaginął w 1971 r– poinformowała w czwartek lokalna policja.

W tym samym roku kurczący się lodowiec w Szwajcarii odsłonił ciała zamarzniętej pary. Od zaginięcia minęło 75 lat Zanim. Marceline Dumoulin i jego żona Frances mieli 40 i 37 lat, kiedy zaginęli 15 sierpnia 1942 r. Regionalna policja poinformowała lokalne media, że ​​odnaleziono ich ciała. Znaleziony w pobliżu wyciągu narciarskiego na lodowcu Przez pracownika firmy wypoczynkowej.

W 2016 roku odnaleziono ciała znanego alpinisty i fotografa podróżniczego, zakopanego w himalajskiej lawinie w 1999 roku. odkryto Częściowe stopienie lodowca.

W 2015 r. odnaleziono szczątki dwóch japońskich alpinistów, którzy zaginęli na słynnym szwajcarskim Matterhornie w 1970 r., a ich tożsamość potwierdzono testami DNA – podała Reuters.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *