Dramat sprzedaży Timberwolves: Alex Rodriguez i Marc Lore zwolnieni po tym, jak właściciel stwierdził, że drużyna NBA „nie jest już na sprzedaż”

Minnesota Timberwolves i Minnesota Lynx nie są już na sprzedaż, właściciel Glenn Taylor ogłoszono w czwartekZdaniem Taylora potencjalni nabywcy Mark Lore i Alex Rodriguez nie dotrzymali terminu zamknięcia transakcji. Kiedy Lohr i Rodriguez zgodzili się kupić większościowy pakiet udziałów właścicieli za podobno 1,5 miliarda dolarów w 2021 roku, umówili się, że zapłacą Taylorowi w ratach. Oczekuje się, że przejęcie zostanie sfinalizowane w środę.

Komunikat prasowy Taylora:

Taylor Sports Group, Inc., komplementariusz spółki Minnesota Timberwolves Basketball Limited Partnership („Timberwolves and Lynx”). Prezydent Glen Taylor potwierdził dziś rano wygaśnięcie testamentów Marca Lore'a i Alexa Rodrigueza, kontrolujących udziały w Timberwolves. i ryś.

Zgodnie z warunkami umowy kupna Lore i Rodriguez są zobowiązani do zamknięcia transakcji w ciągu 90 dni od powiadomienia o wykonaniu. Ten 90-dniowy termin upłynął 27 marca 2024 r.

W pewnych okolicznościach kupujący może być uprawniony do ograniczonego przedłużenia. Okoliczności te jednak nie wystąpiły.

„Będę nadal współpracował z Markiem, Alexem i resztą zespołu właścicieli, aby upewnić się, że nasze zespoły mają zasoby, których potrzebują, aby konkurować na najwyższym poziomie na boisku i poza nim” – powiedział Taylor. „Timberwolves i Lynx nie są już na sprzedaż”.

Relacje Taylora z Lore i Rodriguezem były napięte w okresie przejściowym i chociaż Lore i Rodriguez otrzymali inwestycje niezbędne do sfinalizowania sprzedaży, Taylor stwierdził, że nie dotrzymali terminów określonych w umowie. Według ESPN.

Mówiąc dokładniej, stanowisko Taylora jest takie, że Lore i Rodriguez nie kwalifikują się do przedłużenia umowy, ponieważ komisja doradcza/finansowa NBA nie dokonała przeglądu ostatniej części sprzedaży, rada gubernatorów jej nie zatwierdziła, a pieniądze nie przesunęły się. Według lekkoatletyki.

Lorre i Rodriguez nie zgadzają się. W oświadczeniu wydanym przez ich rzecznika stwierdzono, że m.in. Przez lekkoatletykę:

„Jesteśmy rozczarowani dzisiejszym publicznym oświadczeniem Glenna Taylora. Wypełniliśmy nasze zobowiązania, zabezpieczyliśmy niezbędne finansowanie i zobowiązujemy się do całkowitego sfinalizowania zakupu zespołu, gdy NBA zakończy proces zatwierdzania. Oświadczenie Glenna Taylora jest niefortunne dla sprzedającego. Krótkowzroczny żal. [sic] Historyczny zwycięski sezon byłby destrukcyjny dla zespołu i fanów.

Według The Athletic w umowie określono, że takie spory muszą być rozstrzygane w drodze arbitrażu i arbitrażu.

Lorre i Rodriguez kupili 40% udziałów i w tym tygodniu mieli zwiększyć swoje udziały do ​​80%. Na początku tego miesiąca The Carlyle Group podobno zainwestowała 300 milionów dolarów, ale Lorre i Rodriguez – była gwiazda New York Yankees – podobno zabezpieczyli inną firmę private equity, Dyal Capital Partners, aby zapewnić im potrzebne wsparcie. Grupa przedstawiła dokumenty finansowe NBA Chcąc dotrzymać ubiegłotygodniowego terminu, Według lekkoatletyki.

W tym sezonie Timberwolves mają bilans 50-22 i walczą o pierwsze miejsce w Konferencji Zachodniej. Niedawno podpisali kontrakt ze strażnikiem Mike'em Conleyem na dwuletnie przedłużenie kontraktu o wartości 20,8 miliona dolarów, a przedłużenie dla gwiazd Anthony'ego Edwardsa i Karla-Anthony'ego Townsa zwiększy ich płace w przyszłym sezonie.

Szukasz więcej relacji z NBA? John Gonzalez, Bill Reiter, Ashley Nicole Moss i goście specjalni codziennie zagłębiają się w najważniejsze historie ligi. Podcast Beyond the Arc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *