Dyrektor generalny TikTok zeznawał przed komisją Izby Reprezentantów w sprawie możliwego zakazu w USA

(Transmisja rozpocznie się o godzinie 10:00 czasu wschodniego. Jeśli w tym czasie nie widzisz powyższego filmu, odśwież stronę).

Dyrektor generalny TikTok, Sho Ji Siew, będzie zeznawał przed Komisją ds. Energii i Handlu Izby Reprezentantów w czwartek rano, gdy jego firma walczy o odparcie zakazu w Stanach Zjednoczonych.

Mel projektowanie powiedzieć Kongresowi, że przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa użytkowników, zwłaszcza nastolatków, i że TikTok zabezpieczy dane użytkowników z USA przed „nieautoryzowanym dostępem z zagranicy”. Chew planuje sprawić, by firma „nie była manipulowana przez żaden rząd” oraz aby była przejrzysta i umożliwiła niezależnym obserwatorom ocenę jej zgodności.

TikTok zaproponował skomplikowany plan o nazwie Project Texas, aby uspokoić obawy USA dotyczące jego własności. Zgodnie z planem będzie opierać swoje operacje na danych w USA wewnętrznie i zezwalać na przeglądanie i wysyłanie swojego kodu do sklepów z aplikacjami przez strony zewnętrzne.

TikTok jest własnością chińskiego giganta internetowego ByteDance, a amerykańscy decydenci od dawna obawiają się, że chiński rząd może zmusić go do przekazania dużej części danych osobowych, które gromadzi w ramach swojego modelu biznesowego.

Komitet ds. Inwestycji Zagranicznych w Ameryce, czyli CFIUS, po dwóch latach negocjacji z Białym Domem podobno zażądał Byte Dance sprzedał TikTok w zeszłym tygodniu. W czwartek rzecznik chińskiego Ministerstwa Handlu powiedział: „Jeśli wiadomość jest prawdziwa, Chiny zdecydowanie się temu sprzeciwią”.

Administracja Bidena poparła nową ponadpartyjną ustawę Senatu, która dałaby Departamentowi Handlu uprawnienia do zakazania TikTok w Stanach Zjednoczonych.

TikTok stał się wirusowy w Stanach Zjednoczonych, umożliwiając młodym ludziom tworzenie i udostępnianie krótkich filmów. Ale firma ogłosiła w tym tygodniu, że ma 150 milionów użytkowników w USA, co, jeśli zostanie potwierdzone, stanowiłoby prawie 60% populacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *