Dyrektor naczelny American Airlines twierdzi, że wyrzucanie z lotu tak wielu czarnoskórych pasażerów jest niedopuszczalne

DALLAS (AP) — amerykańskie linie lotnicze Nieujawniona liczba pracowników została wysłana na urlop w związku z udziałem w incydencie, w wyniku którego kilku czarnoskórych pasażerów zostało wyrzuconych z samolotu Phoenix w związku ze skargami na nieprzyjemny zapach ciała.

Amerykański dyrektor generalny Roberta Isoma W notatce dla personelu napisał, że incydent był niedopuszczalny.

„Jestem niesamowicie rozczarowany tym, co wydarzyło się podczas tego lotu i naruszeniem naszych procedur” – napisała Isom w notatce z tego tygodnia. „To jest niezgodne z naszymi wartościami.[…]W tym incydencie nie dopełniliśmy naszych obowiązków i zawiedliśmy naszych klientów”.

Trzej czarni pasażerowie Linia lotnicza została pozwana W zeszłym miesiącu zarzucił, że zostali usunięci ze styczniowego lotu z powodu dyskryminacji rasowej. Powiedzieli, że powiedziano im, że biały steward skarżył się na zapach ciała niezidentyfikowanego pasażera.

Mężczyźni powiedzieli, że się nie znają i siedzieli osobno, czekając na lot do Nowego Jorku. Cała trójka oświadczyła, że ​​są jednymi z ośmiu pasażerów samolotu – wszyscy czarni mężczyźni – którym kazano opuścić samolot.

Mężczyźni powiedzieli, że zażądali wyjaśnień w sprawie ich usunięcia podczas konfrontacji z załogą lotniczą na mostku odrzutowym. Z pozwu wynika, że ​​co najmniej jedna osoba nagrała dyskusję, chwytając stewardesę i najwyraźniej przyznając się, że mężczyźni doświadczyli dyskryminacji.

Pozwolono im wrócić na samolot po około godzinnym opóźnieniu.

Amerykanin nie podał, ilu pracowników trafiło na urlopy, ani nie podał, na jakim stanowisku pracują. Rzecznik linii lotniczych powiedział: „Pociągamy zaangażowane osoby do odpowiedzialności, łącznie z usunięciem członków załogi ze służby”.

Isom powiedział, że American utworzy komitet doradczy, który skupi się na doświadczeniach czarnoskórych klientów, będzie zachęcał do zgłaszania zarzutów dyskryminacji i usprawniał szkolenia dotyczące różnorodności, aby „skupiały się na sytuacjach ze świata rzeczywistego w celu identyfikowania i eliminowania uprzedzeń i dyskryminacji”.

W swojej notatce, zgłoszonej wcześniej przez CBS News, Isom powiedział, że rozmawiał z prezydentem NAACP na temat incydentu. W czwartek Grupa Praw Obywatelskich nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o komentarz.

Amerykanin był w przeszłości oskarżany o dyskryminację. W 2017 roku NAACP Black ostrzegł pasażerów Jeśli chodzi o loty tą linią, wielu pasażerów pochodzenia afroamerykańskiego zgłosiło, że doświadczyło dyskryminacji ze strony personelu linii lotniczej. Amerykanin obiecał wprowadzenie zmian i NAACP Podniosłam radę Prawie dziewięć miesięcy później.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *