Elon Musk podejmuje kroki prawne przeciwko śledzeniu przez uczniów jego odrzutowca

Zdjęcie profilowe Elona Muska na Twitterze.  Czytanie tweetów "TAk!!!" Piżmo jest widoczne.

Dyrektor generalny Twittera, Elon Musk, zapowiedział, że podejmie działania przeciwko Jackowi Sweeneyowi, twórcy i operatorowi @ElonJet.
Wyjaśnienie: Scotta Olsona (Dobre zdjęcia)

Dyrektor generalny i właściciel Twittera, Elon Musk, podejmuje kroki prawne przeciwko studentowi University of Central Florida, Jackowi Sweeneyowi, za śledzenie jego prywatnego odrzutowca i publikowanie informacji o jego locie w mediach społecznościowych pod hasłem @ElonJet.

Musk ogłosił swoje zamiary na Twitterze po platformie mediów społecznościowych w środę wieczorem Zawieszony na stałe Konto @ElonJet i konto osobiste Sweeneya. Musk powiedział w tweecie, że „wariat” śledził samochód, którym jechał jego 2-letni syn X we wtorek wieczorem w Los Angeles. Oskarżony rzekomo zatrzymał samochód i wszedł na maskę.

„Wczoraj wieczorem szaleniec śledził samochód Lil X w Los Angeles (myśląc, że to ja), a następnie unieruchomił samochód i wspiął się na maskę” – powiedział Musk. napisał. „Podejmowane są działania prawne przeciwko Sweeneyowi i organizacjom, które skrzywdziły moją rodzinę”.

Miliarder opublikował później film przedstawiający domniemanego sprawcę, który ma na sobie czarną bluzę z kapturem i na wpół zakrywającą maskę narciarską, a także swoją tablicę rejestracyjną. Zapytał swoich ponad 120 milionów obserwujących, czy rozpoznają mężczyznę lub samochód.

Dodatkowo środa to także piżmo ujawnił zmianę Zasady Twittera dotyczące udostępniania informacji w czasie rzeczywistym stanowią, że „każde konto doxxujące czyjeś informacje o lokalizacji w czasie rzeczywistym zostanie zawieszone”. Udostępnianie lokalizacji danej osoby w czasie rzeczywistym to „naruszenie bezpieczeństwa fizycznego” – powiedział właściciel Twittera.

Konta, które publikują linki do stron z informacjami o lokalizacji w czasie rzeczywistym, również zostaną zablokowane, wyjaśnił miliarder.

Co się stało z @ElonJet?

Napięcia wokół przyszłości konta @ElonJet na Twitterze stały się ostatnim skandalem w sieci społecznościowej należącej do Muska w ostatnich dniach. Dramat zaczął się podczas Sweeney’s Twitter oskarża @ElonJet o banowanie w tle Ostatni weekend. Sweeney powiedział, że w poniedziałek @ElonJet odzyskał swoją widoczność, co doprowadziło Twittera do przekonania, że ​​trajektoria się odwróciła. To nie było tak. Zamiast tego był to początek przejażdżki kolejką górską.

Wczesną środę użytkownicy zaczęli zauważać konto @ElonJet był zawieszony, potwierdził później Sweeney. W środę wieczorem @ElonJet wrócił na krótko, tweetując: „Cześć, czekać? Jak długie jest opóźnienie @elonmusk… godziny? Potrzebujemy dobrze zdefiniowanych zasad”.

Kilka godzin później @ElonJet i osobiste konto Sweeneya na Twitterze zostały ponownie trwale zawieszone. Inne urządzenia śledzące loty studenta, przeznaczone do śledzenia znanych postaci, takich jak Drake, Jeff Bezos i Taylor Swift, również zostały zawieszone.

Decyzja Muska o zablokowaniu @ElonJet ma miejsce miesiąc po tym, jak powiedział, że nie zablokuje konta w imię „wolności słowa”. Jego Tweetowane z dedykacją Teraz jest notatka społecznościowa wskazująca na flip flopowanie Muska, aby nie blokować konta.

Dyrektor generalny Twittera napisał 6 listopada: „Moje zaangażowanie w wolność słowa obejmuje niebanowanie mojego konta po locie, który stanowi bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa osobistego.

Jaka jest historia między Muskiem a Sweeneyem?

Wołowina Muska ze Sweeneyem Przed styczniem W tym roku, kiedy wysłał wiadomość na studenckim Twitterze, aby usunąć konto @ElonJet, mówiąc, że to „zagrożenie bezpieczeństwa”. W tym czasie Musk zapłacił Sweeneyowi 5000 $ za usunięcie konta, mówiąc, że nie chce, aby „szaleńcy” śledzili jego loty.

„Nie podoba mi się pomysł bycia postrzelonym przez wariata” – powiedział Musk uczniowi.

Sweeney odrzucił ofertę Muska, zamiast tego poprosił miliardera o 50 000 dolarów, które, jak powiedział, mógłby wykorzystać na opłacenie studiów lub zakup Tesli Model 3. Student zasugerował też, że Musk mógłby zaoferować mu staż w zamian za usunięcie konta. Musk nie chciał żadnej z tych opcji i zablokował Sweeneya na Twitterze.

Sweeney jako pierwszy zaczął śledzić lot Muska Był fanem Milioner. Jego metody nie są złe. Sweeney’s Tracker, wciąż dostępny Facebook I InstagramWykorzystuje informacje z Transmisja ADS-BWitryna rozrywkowa, która zbiera publiczne dane transponderów z różnych samolotów.

Student powiedział The New York Times W środę nie podzielał poglądu Muska na temat zagrożeń dla bezpieczeństwa stwarzanych przez jego strażnika.

„Jeśli ktoś chce coś zrobić, może to zrobić beze mnie” – powiedział Sweeney.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *