Frisch przyznał się, opowiadając o wyścigu z Bobertem

DENVER (AP) – Demokrata Adam Frisch, tracąc swój zacięty wyścig w amerykańskiej Izbie Reprezentantów z Republikanką Lauren Bobert, powiedział w piątek, że jego zaskakująco silna kampania pokazuje, jak wielu wyborców GOP jest zmęczonych zuchwałym stylem Boberta.

Associated Press ogłosiła, że ​​wybory są zbyt bliskie, aby można je było ogłosić w rozległym 3. Okręgu Kongresowym Kolorado. AP będzie czekać na wyniki ewentualnego ponownego przeliczenia Aby zwołać wyścig. Po zliczeniu prawie wszystkich głosów urzędujący Bobert przewodził Fritchowi o 0,17 punktu procentowego, czyli 554 głosów z 327 000 zliczonych głosów.

Nieoczekiwanie bliski margines dla Boeberta, jednego z najbardziej zagorzałych zwolenników byłego prezydenta Donalda Trumpa w Kongresie, jest najnowszą oznaką, że wpływ Trumpa na republikańskich wyborców może słabnąć w obliczu ogólnokrajowej bitwy o kierunek Partii Republikańskiej. To pytanie, na które niektórzy republikańscy przywódcy częściowo obwiniają Trumpa za swoje słabe wyniki w połowie kadencji Nawet jeśli były prezydent wystartuje z kandydaturą na prezydenta w 2024 roku.

„Ameryka jest zmęczona cyrkiem, brakiem szacunku dla naszych instytucji i demokracji oraz brakiem uprzejmości w naszym dyskursie” – powiedział Frisch. Demokrata dodał, że nie wyklucza kolejnej kandydatury na fotel w 2024 roku. Prognozy, eksperci i establishment polityczny w dużej mierze uważali, że kampania Frischa była nieskuteczna, ale niewielki margines był własnym małym zwycięstwem Partii Demokratycznej.

„Zostaliśmy skreśleni na straty przez klasę polityczną, zostaliśmy skreśleni przez klasę darczyńców, zostaliśmy skreśleni przez media polityczne” – powiedział AP Frisch. „Żałuję, że nie trzeba było czekać dziewięciu miesięcy, aby więcej osób do mnie oddzwoniło”.

Frisch powiedział, że popiera obowiązkowe ponowne przeliczenie głosów, ale nierealistyczne jest myślenie, że wystarczyłoby mu głosów, by wygrać. Zadzwoniłem do Boberta, żeby oddał zakład.

W Kolorado obowiązkowe ponowne przeliczenie jest uruchamiane, gdy różnica głosów między dwoma najlepszymi kandydatami wynosi 0,5% lub mniej ogólnej liczby głosów wiodącego kandydata. Marża ta wyniosła w piątek 0,34%.

Komentarze Frischa pojawiły się po tym, jak Bobert ogłosił zwycięstwo w tweecie wideo, na którym stoi przed Kapitolem Stanów Zjednoczonych w późny czwartek.

„Przyjdź w styczniu, możesz być pewien dwóch rzeczy”, powiedział Bobert, zanim podziękował swoim zwolennikom, dodając: „Będę służył przez drugą kadencję, ponieważ twój Kongres i Republikanie mogą w końcu ponownie uczynić dom Pelosi Domem Ludowym”.

W stylu Trumpa prowokacyjny styl Boberta podsycił anty-establishmentowy gniew i zapewnił mu lojalnych zwolenników na prawicy. Dzięki częstym występom w telewizji i nazwisku blisko domu pieniądze z kampanii napłynęły – w ciągu ostatnich dwóch lat zebrał 6,6 miliona dolarów, astronomiczną sumę jak na nowego członka Izby Reprezentantów.

Frisch prowadził kampanię na w dużej mierze konserwatywnej platformie i to, co nazwał „złości” i „złości” Boberta.

Były radny miejski w eleganckim mieście Aspen miał nadzieję, że uda mu się pozyskać niezadowolonych republikanów i stworzyć ponadpartyjną koalicję polityczną. Rzadko wskazywał, że jest demokratą na szlaku kampanii i popierał usunięcie Demokratki Nancy Pelosi ze stanowiska przewodniczącego Izby, mówiąc, że chce obniżyć partyzancką temperaturę w Waszyngtonie. To było subtelne kopnięcie w Boberta, które odbiło się echem wśród wyborców w wysoce wiejskim okręgu, który, choć konserwatywny, w dużej mierze popierał pragmatyków.

„Pokazaliśmy krajowi, że radykalnych polityków można pokonać, że głośnych głosów nie można pokonać, a krzyki nie rozwiązują problemów” – powiedział Frisch.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *