Giełdy, cła w Chinach, Novavax i Sanofi: 3 rzeczy

Główne indeksy giełdowe (^DJI, ^IXIC, ^GSPC) są na dobrej drodze, aby zakończyć pierwszy pełny tydzień handlowy w maju na plusie, podobnie jak kilka ich europejskich indeksów: FTSE 100 (^FTSE), DAX Performance Indeks (^GDAXI) i CAC 40 (^FCHI).

Według doniesień prezydent Biden ma ogłosić aktualizacje ceł handlowych nałożonych na Chiny pod rządami Trumpa.

Akcje NovaVax (NVAX) zwyżkowały o ponad 110%

Aby uzyskać więcej informacji ekspertów i najnowsze działania na rynku, kliknij tutaj i obejrzyj cały odcinek Morning Brief.

Ten post został napisany przez Luke’a Carberry’ego Mohana.

Transkrypcja wideo

Zatem wymyślmy trzy rzeczy, które musisz wiedzieć, aby zaplanować plan działania dotyczący handlu dziennego.

Yahoo Finance to Jared Madison Mills i mogę utrzymać wysokie średnie główne przez udany tydzień, a my widzimy, jak optymizm rozprzestrzenia się po całym stawie.

Obecnie w Europie stawki połączeń, podatków i indeksu C40 osiągają nowe rekordy, gdy Wielka Brytania wychodzi z recesji i odnotowuje najszybszy wzrost PKB od dwóch lat.

Oczekuje się, że prezydent Biden ogłosi aktualizację ceł na handel z Chinami już w przyszłym tygodniu.

Ogłoszenie podobno było skierowane do określonych sektorów, w tym pojazdów elektrycznych, półprzewodników i sprzętu fotowoltaicznego.

Aktualizacja następuje po przeglądzie ceł wprowadzonych za czasów byłego prezydenta Trumpa w 2018 r., co będzie jedną z najważniejszych decyzji Bidena dotyczących powiązań gospodarczych Waszyngtonu z Chinami.

Tymczasem akcje Novy wzrosły o 100% powyżej wolnego rynku po tym, jak producent szczepionek ogłosił w ramach tej transakcji umowę licencyjną o wartości 1,2 miliarda dolarów.

W ramach transakcji obejmie mniejszościowy pakiet udziałów w Santa Nova.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *