Giuliani planuje poddać się w środę w sprawie wyborów w Gruzji

Były prezydent Donald J. W sprawie o oszustwo przeciwko Trumpowi i jego współpracownikom Rudolph W. W środę kaucja za Giulianiego została ustalona na 150 000 dolarów, powiedział Mr. Giuliani planuje zgłosić się do więzienia w Atlancie, gdzie przetrzymywani są oskarżeni.

Transakcja obligacji następuje po tym, jak prawnik Kenneth Chesbro, kolejny oskarżony w tej rozległej sprawie, złożył wniosek o szybki proces. O ile prawo stanu Georgia na to pozwala, proces 19 oskarżonych w tej sprawie musi rozpocząć się nie później niż 3 listopada.

Wśród oskarżonych w szeroko rozpowszechnionej sprawie znalazł się m.in. Giulianiego i p. Trumpowi grożą kolejne zarzuty. Były burmistrz Nowego Jorku, p. Giuliani po wyborach w 2020 roku. Pełnił funkcję osobistego prawnika Trumpa i Mr. Odegrał kluczową rolę w rozpowszechnianiu fałszywych twierdzeń, że wybory zostały skradzione Trumpowi.

Bernard Kerig, który pełnił funkcję komisarza policji Nowego Jorku podczas kadencji Giulianiego jako burmistrza, planował towarzyszyć mu w drodze do więzienia w Atlancie. Powiedziały dwie osoby zaznajomione z planami Giulianiego. Pan. Kerig nie był oskarżonym w tej sprawie. Przylatując do Atlanty w środę rano prywatnym lotem, Mr. Z panem Giulianim podróżował John Esposito, prawnik mieszkający w Nowym Jorku. Oczekuje się, że będzie głównym kandydatem do reprezentowania Giulianiego, powiedziała osoba zaznajomiona z umową.

Nie ustalono jeszcze kaucji byłego burmistrza. Prokurator okręgowy hrabstwa Fulton, Fannie D. Jego prawnicy planują spotkać się z biurem Willisa w środę.

Pan ma się wycofać w czwartek. Kaucję dla Trumpa ustalono na 200 000 dolarów

„Na podstawie ustalonych kaucji spodziewamy się, że nie będzie to więcej niż prezydent, ale będziemy negocjować z prokuraturą okręgową” – dodał. powiedział Brian Davis, prawnik z Atlanty reprezentujący Giulianiego.

Inny oskarżony, Sidney Powell, który składał fałszywe zeznania dotyczące oszustw związanych z głosowaniem i Mr. Sidneya Powella, jednego z najwybitniejszych prawników, których Trump poinstruował, aby walczył z porażką w wyborach, ustalono w środę na 100 000 dolarów.

Pan. Sprawa przeciwko Giulianiemu jest znaczącym epizodem w ostatnich latach wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Były prokurator federalny, który zasłynął w sprawach o oszustwa, obecnie stoi przed zarzutem oszustwa.

„To absurdalne zastosowanie ustawy o oszustwach” – stwierdził w zeszłym tygodniu po wydaniu aktu oskarżenia.

Wiele osób oskarżonych w tej sprawie odwiedziło już więzienie hrabstwa Fulton, gdzie pobrano od nich odciski palców i zrobiono zdjęcia. Wśród nich pan. Należą do nich Sesebro i John Eastman, który służył jako Prezydent Joseph R. Po przegranej w wyborach z Bidenem Jr. Pan.

David Shaffer, były przewodniczący Partii Republikańskiej Gruzji, przyznał się do winy w roli Scotta Halla, popierającego Trumpa poręczyciela z Atlanty, zaangażowanego w naruszenie danych w wiejskim biurze wyborczym w Gruzji.

W środę w poście w mediach społecznościowych m.in. Trump – ubiegający się o reelekcję, przewodzący prawyborom prezydenckim Partii Republikańskiej i pomijający pierwszą debatę swojej partii w środowy wieczór – wygłosił w mediach społecznościowych negatywną notę ​​na temat swojej zbliżającej się wizyty w Atlancie. W czwartek po południu powiedział, że zostanie „aresztowany z dumą”.

Pan. Giuliani boryka się z problemami finansowymi związanymi z rosnącymi kosztami prawnymi, a wiele z nich wiąże się z jego wysiłkami, aby utrzymać Trumpa na kolejną kadencję po jego porażce w 2020 roku. Pan. Jak wynika z kopii zaproszenia, po wielokrotnych prośbach osób bliskich Giulianiego, Giuliani zgodził się zorganizować w przyszłym miesiącu w swoim klubie w Bedminster w stanie New Jersey zbiórkę pieniędzy o wartości 100 000 dolarów na osobę, aby pomóc byłemu burmistrzowi. Plany Trumpa.

Pan. Podczas gdy podczas licznych problemów prawnych Trumpa jego tradycyjna strategia polegała na spowalnianiu sytuacji, Mr. Złożenie przez Cecepro wniosku o przyspieszone przesłuchanie to najnowszy zwrot w sprawie Atlanty. Wnioski o przyspieszony proces nie są rzadkością w Gruzji. Biuro pani Willis było przygotowane na możliwość złożenia zeznań przez oskarżonego, co wpłynęło na decyzję jej biura o wniesieniu aktu oskarżenia po dwóch i pół roku śledztwa.

„Prawo stanowe, na wniosek oskarżonego, wyznacza ostateczny termin sprawiedliwego przesłuchania” – powiedział. W oświadczeniu podali prawnicy Chesbro, Scott Grubman i Manny Arora. „Pan Chesebro złożył oficjalne zawiadomienie, że zamierza skorzystać z tego prawa. Pan Chesebro utrzymuje, że jest niewinny i pozostaje optymistą w miarę trwania procesu prawnego.

Takie posunięcie miałoby zastosowanie do wszystkich 19 oskarżonych w tej sprawie, ale inni oskarżeni oświadczyli, że starają się przenieść proces do sądu federalnego lub oddzielić swoje sprawy od innych oskarżonych, więc ostateczny termin procesu jest wciąż niepewny.

Trzech z 19 oskarżonych złożyło wniosek o oddalenie pozwu w sądzie federalnym: Jeffrey Clark, były urzędnik Departamentu Sprawiedliwości; Marek Meadows, Mr. były szef sztabu Białego Domu Trumpa; i pan. Shaffera.

Clarke i Meadows również złożyli dokumenty sądowe, starając się zapobiec ich aresztowaniu.

Niektórym oskarżonym przyznano w tym tygodniu kaucję po spotkaniu ich prawników z prawnikami w Atlancie. Pan. Umowa Trumpa o obligacje zawiera warunki, które nie zabraniają zastraszania świadków ani współoskarżonych za pośrednictwem postów w mediach społecznościowych lub w inny sposób.

Shane’a Goldmakera Dodany raport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *