Hamas uwalnia trzecią grupę zakładników podczas walki z Izraelem: ogłoszenia na żywo

13:50 ET, 26 listopada 2023 r

Egipski urzędnik twierdzi, że w niedzielę co najmniej 120 ciężarówek z pomocą humanitarną wjechało do Gazy przez granicę w Rafah

Od Asmy Khalil w Rafah, Kim Gelaida z CNN w Dubaju, Sarah El Sirkhani i Ibrahim Tahman w Kairze oraz Eve Brennan w LondynieMłodzi ludzie oglądają, jak 26 listopada ciężarówki z pomocą humanitarną wjeżdżają do Gazy.

Mohammed Abed/AFP/Getty Images

Według egipskiego rządu co najmniej 120 ciężarówek załadowanych pomocą wjechało w niedzielę do Gazy.

Szefowa biura prasowego rządu Egiptu Thea Rashwan poinformowała w oświadczeniu, że ciężarówki przewożące paliwo i gaz kuchenny we współpracy z Organizacją Narodów Zjednoczonych i Palestyńskim Towarzystwem Czerwonego Półksiężyca (PRCS) jechały w kierunku północnej Gazy.

Rashwan powiedział, że liczba ciężarówek z pomocą humanitarną wzrośnie w nadchodzących godzinach.

Do miasta Gaza i na północ wysłano konwój pomocy składający się ze 100 ciężarówek przewożących żywność, wodę, środki pierwszej pomocy i lekarstwa, jak poinformowało PRCS w oświadczeniu.

Niezależny dziennikarz współpracujący z CNN w Rafah w Egipcie widział, jak w niedzielę ciężarówki z pomocą humanitarną wjeżdżały na granicę w Rafah od strony egipskiej.

Egipski funkcjonariusz graniczny powiedział CNN, że dziesiątki ciężarówek, które wjechały na przejście w sobotę, według niedzielnego popołudnia czasu lokalnego przechodzą przez izraelski punkt kontrolny lub są nadal rozładowywane po stronie przejścia granicznego w Strefie Gazy.

Urzędnik dodał, że przez przejście graniczne w Rafah z Egiptu przeszło około 129 000 litrów oleju napędowego i 80 000 litrów benzyny.

Trochę tła: Niedzielna wymiana zakładników Hamasu na palestyńskich więźniów i zatrzymanych została już zakończona, sobotnia wymiana Opóźniony przez Hamas W sporze skupionym wokół kwestii pomocy dla Gazy.

Hamas stwierdził, że Izrael nie dotrzymał warunków porozumienia w sprawie udzielenia pomocy oblężonemu obszarowi. „mniej niż połowa” Oczekiwane ciężarówki z pomocą wjechały do ​​północnej Gazy.

Urzędnicy Kataru powiedzieli, że problem został ostatecznie rozwiązany w drodze mediacji Kataru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *