Handel na rynkach azjatyckich był mieszany, ponieważ obawy przed zarażeniem złagodniały z powodu zawirowań bankowych

Godzinę temu

Chińskie firmy pod lupą w USA z powodu Komunistycznej Partii Chin: analityk

Chińskie firmy są w USA pod obserwacją ze względu na ich powiązania z chińskim rządem, powiedziała Lindsay Gorman, starszy członek Sojuszu na rzecz Obrony Demokracji Niemieckiego Funduszu Marshalla, w rozmowie z CNBC.

„Istnieje intensywna rywalizacja geopolityczna [between the U.S. and China]. „Chińskie firmy są pod ogromną kontrolą ze względu na ich powiązania z Komunistyczną Partią Chin” – powiedział Gorman we wtorek w „Squawk Box Asia” CNBC.

Aplikacja TikTok z krótkimi filmami stoi w obliczu zakazu w USA w związku z obawami dotyczącymi udostępniania danych użytkowników z USA chińskiej firmie macierzystej ByteDance. Jego dyrektor generalny powiedział w czwartek amerykańskim prawodawcom, że chińscy pracownicy Byte Dance mogą nadal mieć dostęp do niektórych amerykańskich danych TikTok.

„Jedną rzeczą, którą chciałbym odrzucić, jest to, że nie ma dowodów na to, że chińskie firmy wykorzystują komunikację i technologie do szpiegostwa” – powiedział Gorman.

„Ważne jest, aby spojrzeć na szerszy kontekst wysiłków Komunistycznej Partii Chin, aby ingerować w instytucje demokratyczne w celu stłumienia wolności słowa i demokracji” – powiedział Gorman.

W czwartek chiński rząd powiedział, że „zdecydowanie sprzeciwi się” przymusowej sprzedaży TikToka od Byte Dance.

– Sheila Chiang

2 godziny temu

Japonia i USA ogłaszają umowę handlową dotyczącą minerałów do akumulatorów pojazdów elektrycznych

Stany Zjednoczone i Japonia ogłosiły umowę handlową dotyczącą minerałów do akumulatorów pojazdów elektrycznych, która dałaby japońskim producentom samochodów dostęp do programu ulg podatkowych w wysokości 7500 USD administracji Bidena w ramach ustawy antyinflacyjnej.

W ogłoszeniu dodano, że oba kraje mają wspólny interes w zwiększaniu „odporności na zagrożenia, takie jak przymus ekonomiczny i polityka nierynkowa”.

IRA twierdzi, że pojazdy elektryczne typu plug-in są najczęściej produkowane w Ameryce Północnej, aby kwalifikować się do ulg podatkowych.

„To mile widziany moment, ponieważ Stany Zjednoczone kontynuują współpracę z naszymi sojusznikami i partnerami w celu wzmocnienia łańcuchów dostaw minerałów krytycznych, w tym poprzez ustawę o redukcji inflacji” – powiedziała w oświadczeniu przedstawicielka handlu USA Catherine Doi.

Dodał, że ogłoszenie jest „testamentem” „zaangażowania rządu USA w budowanie odpornych i bezpiecznych łańcuchów dostaw”.

Południowokoreańscy urzędnicy są również zaangażowani w dyskusje mające na celu dostosowanie przepisów w celu wyeliminowania ulg podatkowych dla pojazdów elektrycznych wyprodukowanych poza Ameryką Północną.

– Jihye Lee, Michael Wayland

3 godziny wcześniej

Zapasy broni w Korei Południowej wzrosły po tym, jak Kim Dzong Un nakazał produkcję broni nuklearnej

Południowokoreańskie zapasy zbrojeniowe gwałtownie wzrosły we wtorek po przywódcy Korei Północnej Kim Jong Un Wezwał do zwiększenia produkcji broni jądrowejPaństwowe media KCNA

Akcje producenta satelitów i samolotów Korea Aerospace wzrosły o ponad 4,3%, podczas gdy producent silników lotniczych Hanwha Aerospace wzrósł o 3,34%.

FirstTech osiągnął ogromne zyski z procentowej zmiany, która sprawia, że ​​komponenty dla południowokoreańskich systemów obronnych, takie jak kontrolery ognia i czujniki. Akcje FirstTech wzrosły we wtorek o zaledwie 5%.

– Lim Hui Jee

4 godziny temu

Założyciel Binance wymieniony w amerykańskiej skardze w związku z upadkiem Bitcoina, Etheru

Ceny Bitcoina i Etheru spadły o około 3% w azjatyckim porannym handlu Pomiary walut – po tym, jak władze USA złożyły skargę na giełdę kryptowalut Finance i jej współzałożyciela Changpeng Zhao.

W zgłoszeniu zarzuca się, że firma aktywnie zabiegała o użytkowników z USA i zastąpiła własny „bezużyteczny program zgodności” giełdy.

Bitcoin spadł o 3,09% w ciągu ostatnich 24 godzin, notując 27 003 USD, zgodnie z Coin Metrics – podczas gdy Ether również spadł o 2,95% do 1712 USD.

Od pierwszego kwartału 2021 r., kiedy Bitcoin zyskał 103,73%, Bitcoin rośnie o około 63% kwartał do kwartału, w tempie oznaczającym najlepszy kwartał w historii. Jest na dobrej drodze, aby zobaczyć zyski trzeci miesiąc z rzędu.

Ether również wzrósł o 41,3% w kwartale, w tempie dla najlepszego kwartału od czasu, gdy kryptowaluta zyskała ponad 150% w pierwszym kwartale 2021 roku.

– Rohan Goswami, Gina Brancola, Jihye Lee

6 godzin temu

Australijski organ nadzoru ostrożnościowego twierdzi, że banki tego kraju są „dobrze wyposażone”.

John Lonsdale, przewodniczący Australian Prudential Regulation Authority, powiedział, że system bankowy tego kraju jest „jednym z najlepszych narzędzi na świecie do radzenia sobie z kryzysem”.

Przemawiając na szczycie bankowym, Lonsdale zwrócił uwagę, że australijskie banki mają wysokie wymogi kapitałowe i wąski zakres definicji płynnych aktywów wysokiej jakości w porównaniu z ich globalnymi odpowiednikami.

Co ważniejsze, jest to jedyna jurysdykcja na świecie, w której banki posiadają kapitał na pokrycie ryzyka wzrostu stóp procentowych w ramach swoich podstawowych wymogów kapitałowych, określanych jako ryzyko stopy procentowej w księdze bankowej, powiedział.

„Niektóre banki były niezadowolone z wykorzystania kapitału przez IRRBB, ale dwa tygodnie temu wymóg IRRBB udowodnił swoją wartość”, powiedział Lonsdale, odnosząc się do upadku Silicon Valley Bank i narażenia na rosnące stopy procentowe.

Lonsdale zauważył jednak, że w świetle szybkiego upadku SVB, australijscy regulatorzy powinni rozważyć wzmocnienie ram regulacyjnych.

„Ponieważ tempo kryzysów wzrosło, organy regulacyjne mają mniej czasu na reakcję niż kiedyś. Nie możemy już oczekiwać dni lub tygodni na zastanowienie się i zaplanowanie przemyślanych reakcji” – powiedział.

„Musimy być gotowi do szybkiego działania, ale potrzebujemy też więcej niż kiedykolwiek zaufania do ostrożnościowych zabezpieczeń, które mamy na miejscu”.

– Lim Hui Jee

5 godzin temu

Finanse Azji i Pacyfiku, banki rosną, ponieważ umowa SVB zapewnia ulgę na Wall Street

5 godzin temu

Sprzedaż detaliczna w Australii wzrosła w lutym o 6,4% rok do roku.

Sprzedaż detaliczna w Australii wzrosła w lutym w wolniejszym tempie miesięcznym o 0,2% w porównaniu do 1,9% w styczniu, do 35,14 mld dolarów australijskich.

W ujęciu rok do roku sprzedaż detaliczna wzrosła o 6,4% w porównaniu do lutego 2022 r.

Dane Australijskiego Biura Statystycznego wykazały spadek o 0,4% w stosunku do głównego nurtu „pozostały handel detaliczny”, podczas gdy najlepiej radzącym sobie sektorem były domy towarowe, które wzrosły o 1%.

Dane o sprzedaży detalicznej będą kluczowymi danymi wejściowymi dla kwietniowej decyzji RBI dotyczącej wstrzymania lub kontynuowania podwyżek stóp procentowych, wraz z publikacją indeksu cen konsumpcyjnych za luty.

– Lim Hui Jee

5 godzin temu

Deficyt handlowy Hongkongu prawie podwoił się w lutym do 5,78 mld USD

Deficyt handlowy Hongkongu prawie się podwoił do 45,37 mld HK $ (5,78 mld $) w lutym, w porównaniu z 25,37 mld HK $ w styczniu.

Dane Urzędu Spisów Powszechnych i Statystyki Gospodarki Import spadł w lutym o 4,1% rok do roku do 331,57 mld HK $, podczas gdy eksport spadł o 8,8% do 286,2 mld HK $ rok wcześniej.

Całkowita wartość handlowa Hongkongu w lutym wyniosła 617,77 mld HK $, w porównaniu do 659,69 mld HK $ w lutym 2022 r.

– Lim Hui Jee

6 godzin temu

CNBC Pro: Zarządzający funduszem ujawnia 3 akcje do kupienia, gdy spółki o małej kapitalizacji osiągnęły wieloletnie szczyty

Wyprzedaż rynkowa na początku tego miesiąca dotknęła akcje spółek o małej kapitalizacji bardziej niż ich rówieśników o dużej kapitalizacji.

Mimo to Josh Bennett, starszy menedżer portfela w firmie Alger, uważa, że ​​zmienność stworzyła inwestorom możliwości wyboru akcji, które mogą osiągać lepsze wyniki w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Bennett wymienił trzy akcje, które według niego mogą odbić się w czasie potencjalnej recesji.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

6 godzin temu

CNBC Pro: Morgan Stanley aktualizuje akcje z nadwagą — oto 5

Pomimo zmienności rynkowej, Morgan Stanley w marcu dokonał aktualizacji kilku akcji, w tym amerykańskich i globalnych.

Lepsze rozmowy dotyczą technologii, farmaceutyków i nie tylko, a bank oferuje podwójną podwyżkę za akcję. Oto pięć akcji ulepszonych przez bank inwestycyjny:

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Weissen Don

19 godzin temu

Akcje Alibaby rosną po powrocie Jacka Ma do Chin

Jack Ma, miliarder, współzałożyciel chińskiego giganta handlu elektronicznego Alibaba, wrócił do Chin po prawie roku. — donosi Wall Street Journal Cytując osoby znające się na rzeczy.

Ma, który w dużej mierze trzymał się z dala od życia publicznego po sporach z chińskimi regulatorami, był przedmiotem spekulacji po jego zniknięciu. Według doniesień Ma spędziła większość zeszłego roku w Japonii, zanim niedawno wróciła do Chin. Ostatnio był także w Hong Kongu, Singapurze i Australii.

Akcje Alibaba wzrosły o 0,5% w handlu przedsesyjnym w poniedziałek.

Sprawdź wykres…

Alibaba udostępnia 1 dzień

20 godzin temu

Deutsche Bank podnosi się po silnych stratach z zeszłego tygodnia

Akcje notowanego w USA Deutsche Banku były wyższe w handlu przedsesyjnym w poniedziałek. Po spadku o 3,1% w piątek, akcje wzrosły o 3,6% przed godzinami otwarcia.

Citi utrzymał rekomendację kupuj dla akcji pomimo utrzymujących się obaw o kondycję i stabilność całego sektora bankowego. Kanclerz Niemiec Olaf Scholes odrzucił obawy, że Deutsche może grozić podobny upadek jak Credit Suisse, mówiąc, że firma jest nadal „bardzo rentowna” i „zasadniczo zmodernizowana”.

Jednak akcje Deutsche są nadal pod presją, ponieważ inwestorzy zastanawiają się, czy widzą realny koniec sektora bankowego. Od początku roku akcje spadły o prawie 19%.

– Briana Evansa

19 godzin temu

Organy regulacyjne rozważały większe wsparcie dla Pierwszej Republiki

Amerykańskie organy regulacyjne rozważają rozszerzenie awaryjnego instrumentu kredytowego dla First Republic Bank, aby dać mu więcej czasu na uporządkowanie finansów. poinformował Bloomberg koniec tygodnia.

Ten ruch dotyczy wszystkich banków, ale może szczególnie pomóc Pierwszej Republice, która ma problemy z aktywami takimi jak ten, który doprowadził do upadku pozostałych trzech banków regionalnych. Pierwsza Republika pozostaje otwarta, ale obawy dotyczące jej działalności wzrosły, a jej zasoby gwałtownie spadły.

Dyskusje na temat rozszerzenia Bank Term Funding Scheme są na wczesnym etapie i wszelkie rozszerzenia dotyczyłyby wszystkich banków.

Akcje Pierwszej Republiki wzrosły o ponad 28% w handlu przedsesyjnym w poniedziałek. Akcje spadły o prawie 90% w ciągu ostatniego miesiąca.

– Jeffa Coxa

Niedziela, 26 marca 2023 r., 18:36 EDT

Źródła podają, że odpływ depozytów z mniejszych banków uległ spowolnieniu

Przepływ depozytów z mniejszych banków do gigantów, takich jak JPMorgan Chase i Wells Fargo, zwolnił w ostatnich dniach, poinformowały źródła CNBC.

Klienci są coraz bardziej zdezorientowani po zamknięciu banku w Dolinie Krzemowej, który wywołał kryzys w branży bankowej. Podczas gdy kryzys skłonił niektórych do przeniesienia depozytów do większych banków, które ich zdaniem są mniej narażone na panikę bankową, w ostatnich dniach ta tendencja uległa złagodzeniu, jak podają źródła zaznajomione z tą sprawą.

Daje to organom regulacyjnym czas na zaradzenie napięciom w amerykańskim systemie bankowym, ponieważ inwestorzy i klienci zastanawiają się, czy pandemia się rozprzestrzeni.

– Syn Hugh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *