Indyjska lawina w Himalajach zabiła siedmiu turystów w północnych Indiach

Komentarz

We wtorek lawina uderzyła w himalajską przełęcz w północno-wschodnich Indiach, zabijając siedem osób, w tym 6-letnią dziewczynkę, i raniąc co najmniej 13 innych. Rozpoczęto akcję poszukiwawczo-ratowniczą, którą odwołano po kilku godzinach z powodu złej pogody.

Lawina zeszła około południa w pobliżu wysokiej przełęczy Nathu La w pobliżu granicy z Tybetem w indyjskim stanie Sikkim. Turyści Ze swoją piękną alpejską scenerią.

Większość zabitych i rannych to turyści, niektórzy z Nepalu lub z Kalkuty, Delhi lub Bengalu Zachodniego w Indiach. Raport Urzędnik rządu Sikkimu Dushar Nigare. Co najmniej pięciu z siedmiu zabitych było w wieku 20 lub 30 lat. Zabita młoda kobieta, 6-letnia Repya Singh, pochodziła ze stanu Uttar Pradesh w północnych Indiach.

Zgodnie z oświadczeniem rządu, do działań ratowniczych wysłano członków armii, sił reagowania na katastrofy i dróg granicznych. Co najmniej 5 pojazdów i 20 turystów zostało uwięzionych w śniegu.

Wideo Podczas akcji ratunkowej pokazano personel wojskowy odkopujący łopatami śnieg na stromym zboczu. Niektóre ofiary zostały wyciągnięte ze śniegu na oczach tłumu.

W oświadczeniu rządu Sikkimu stwierdzono, że akcja poszukiwawczo-ratownicza została odwołana o godzinie 18:00 z powodu „złej pogody”. Zostanie wznowiony o 8 rano w środę „w celu uwzględnienia zaginionych turystów”.

„Jestem zasmucony lawiną w Sikkimie. Kondolencje dla tych, którzy stracili swoich bliskich” – przekazało biuro premiera Narendry Modi Napisał to na Twitterze„Ofiarom udzielana jest wszelka możliwa pomoc” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *