Izba przyjęła środki fiskalne w związku z zamknięciem rządu

18:20 czasu wschodniego, 30 września 2023 r

Senaccy Demokraci potwierdzają poparcie dla Ukrainy w przygotowaniu do głosowania nad ustawą o wydatkach bez finansowania

Od Morgana Rimmera i Haley Talbot z CNNPodczas przesłuchania komisji Senatu na Kapitolu w Waszyngtonie w lutym senator. Mówi Amy Klobuchar.

Amanda Andrade-Rhodes/Reuters

Senaccy Demokraci powtórzyli swoje poparcie dla Ukrainy w sobotni wieczór przed spodziewanym głosowaniem nad uchwaloną przez Izbę ustawą o tymczasowych wydatkach, która nie obejmuje pomocy dla rozdartego wojną kraju.

Sen. Amy Klobuchar „Nieprzerwane wsparcie” będzie ich „celem numer jeden”, jeśli uda się uniknąć przestojów.

„Wszyscy ci (prawodawcy) idą i stoją, robią sobie zdjęcie z (prezydentem Ukrainy Wołodymyrem) Zełenskim i wierzą, że są z Ukrainą. „Wierzę, że są z Ukrainą i sądzę, że wielu Republikanów jest z Ukrainą” – powiedział. „Więc wielkim testem, najważniejszą rzeczą jest to, co stanie się z partnerem, co stanie się w ciągu najbliższych kilku tygodni” – powiedział.

Sen. Chrisa Koonsa Oraz: „Myślę, że w moim klubie i innych klubach istnieje szerokie i silne zaangażowanie w zapewnienie ciągłego wsparcia dla Ukrainy”.

Sen. Ryszarda Blumenthala „Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomoc dla Ukrainy była nieprzerwana. I myślę, że to więcej niż możliwe.

„Jestem absolutnie pewien, że nie pokonamy Ukrainy. Spojrzeliśmy prezydentowi Zełenskiemu w oczy, gdy powiedział nam, że zostaną pokonani, jeśli nie zapewnimy tej pomocy. Musimy zachować wiarę i determinację dla własnego bezpieczeństwa narodowego” – dodał. nieprzerwany.

Więcej kontekstu: Najpierw dołączany jest rachunek tymczasowy Pomoc dla Ukrainy o wartości 6,2 miliarda dolarów aby pomóc w odparciu inwazji Rosji na pełną skalę, ale finansowanie zostało odrzucone po tym, jak niektórzy konserwatyści zgłosili sprzeciw podczas negocjacji.

Jak na razie Kongres to zatwierdził 113 miliardów dolarów Według obliczeń pomoc dla Ukrainy Biuro Generalnego Inspektora Departamentu Stanu USA I to Komisja Odpowiedzialnego Budżetu Centralnego.

Z kilku ostatnich sondaży wynika, że ​​Republikanie chcą, aby Stany Zjednoczone wycofały wsparcie dla Ukrainy.

Większość ogółu społeczeństwa w dalszym ciągu popiera takie środki, jak sankcje wobec Rosji i pomoc w gromadzeniu ukraińskich danych wywiadowczych.

A Sondaż CNN opublikowano na początku lata Przedstawił republikański sprzeciw wobec pomocy dla Ukrainy, a 55% ogółu społeczeństwa sprzeciwiło się Kongresowi zatwierdzeniu większych funduszy na wsparcie Ukrainy, przy czym wśród Republikanów odsetek ten wzrósł do 71%. Ogółem większość opowiedziała się za pewnymi rodzajami pomocy, takimi jak gromadzenie informacji wywiadowczych (63% poparcia) i szkolenie wojskowe (53% poparcia).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *