Jackson Hole odwołuje poranną sesję z powodu ostrzeżenia o tajfunie HKEX

Chiny rozszerzą pakiet stabilności gospodarczej na rzecz naprawy i wzrostu: Xinhua

Chiny planują wdrożyć kilka środków w ramach swojego pakietu politycznego, aby ustabilizować swoją gospodarkę. Zgłoszono XinhuaPowołując się na spotkanie, któremu przewodniczył premier Li Keqiang.

Jest to część działań stymulacyjnych na rzecz odbudowy i rozwoju, a grupy zadaniowe zostaną rozmieszczone na szczeblu regionalnym w celu szybszego wdrażania polityki, czytamy w raporcie.

Oddzielnie, Ministerstwo Zasobów Ludzkich i Ubezpieczeń Społecznych tego kraju ogłosiło skoncentrowanie się na zwiększeniu liczby miejsc pracy i poprawie polityki mającej na celu stabilizację rynku pracy. Według raportu Reutersa.

Wiceminister Li Zhong zauważył na konferencji prasowej, że sytuacja w zakresie zatrudnienia w kraju jest ogólnie stabilna od dłuższego czasu, ale utrzymuje się długoterminowa presja.

– Jihye Lee

Członek Banku Japonii mówi, że chce trzymać się bardziej zrelaksowanej polityki

Członek Banku Japonii, Toyogi Nakamura, podkreślił potrzebę „cierpliwego podtrzymywania” swojego stanowiska w sprawie luzowania monetarnego, jak twierdzi Reuters.

W swoim przemówieniu powiedział, że zaostrzenie polityki pieniężnej, gdy luka popytowa jest ujemna, będzie mocno ciążyć na aktywności gospodarczej gospodarstw domowych.

Japonia utrzymuje bardzo luźną politykę pieniężną, ponieważ inne banki centralne agresywnie podnoszą stopy procentowe. Inflacja jest powyżej celu w Japonii, ale inflacja nie jest wysoka w krajach takich jak USA i Wielka Brytania

Nakamura powiedział, że różnica między inflacją w Japonii i innych gospodarkach wynika z wolniejszego wzrostu płac.

Dodał, że jeśli Chiny wznowią restrykcyjne środki Covid, może to przedłużyć przerwy w dostawach i wpłynąć na eksport, produkcję i wydatki kapitałowe Japonii.

– Jihye Lee

Ogłoszenie wykupu akcji, akcje Qantas rosną po raporcie o wynikach

Akcje Australian Airlines Kantas Spółka wzrosła aż o 10% po raportowaniu wyników i ogłoszeniu planów skupu akcji własnych.

Firma odnotowała stratę przed opodatkowaniem w wysokości 1,86 miliarda dolarów australijskich (1,29 miliarda dolarów) w roku finansowym 2022.

„Podczas gdy pierwsze trzy kwartały roku były zdefiniowane przez fale niepewności spowodowane zamknięciem granic i wariantami Covid, w czwartym kwartale odnotowano najwyższy popyt na podróże od początku pandemii” – powiedział Qantas w oświadczeniu.

Ogłosił również plan wykupu akcji o wartości 400 milionów dolarów, zgodnie z wnioskiem.

„To pierwszy zwrot dla akcjonariuszy od 2019 roku i następuje po 1,4 miliarda dolarów kapitału zgromadzonego na początku pandemii” – podała firma.

– Off Abigail

CNBC Pro: Dlaczego Goldman Sachs uważa, że ​​te akcje FAANG są wyprzedane?

Akcje FAANG dostarczyły mieszany worek zysków za drugi kwartał, ale Goldman Sachs Prowadzi apele kupna dla prawie całej grupy.

Według banku sprzedawana jest tylko jedna akcja.

Subskrybenci Pro mogą Przeczytaj historię tutaj.

– Javier Ong

HKEX opóźnia poranną sesję z powodu tajfunu, wznawia po południu

Okna restauracji w The Peak zostały zaklejone taśmą w Hongkongu 24 sierpnia 2022 r., kiedy Obserwatorium w Hongkongu wydało sygnał Typhoon Signal No. 8 wydany rano. HKEX odwołał poranną sesję zgodnie z publikacją T8. (Zdjęcie: Isaac Lawrence / AFP) (Zdjęcie: Isaac Lawrence / AFP za pośrednictwem Getty Images)

Izaak Lawrence | Afp | Dobre zdjęcia

Sygnał tajfunu nr. 8, Hongkong opóźnił poranną sesję z powodu wymiany ogłoszony na swojej stronie internetowej. Sesja zostanie wznowiona po południu, ponieważ sygnał jest teraz zredukowany do T3.

„Poranne sesje handlowe zostaną anulowane dla wszystkich rynków, jeśli sygnał tajfunu nr 8 lub wyższy, lub jakiekolwiek ogłoszenie o ekstremalnych warunkach zostanie wydane o godzinie 9:00” – napisano.

Wskazówki dotyczące wznowienia sesji HKEX na swojej stronie internetowej stwierdzają: „Handel zostanie wznowiony w ciągu pierwszej pół godziny po ustaniu sygnału Typhoon nr 8 lub powiadomieniu o poważnych warunkach około dwie godziny później”.

– Jihye Lee

Bank of Korea podnosi stopy procentowe

Bank Korei podniósł główną stopę procentową kraju o 25 punktów bazowych do 2,50%.

Ruch ten był zgodny z sondażem Reutera, w którym wszyscy oprócz jednego z 36 ekonomistów przewidzieli podwyżkę. Oczekiwano wzrostu o 50 punktów bazowych.

Jest to wzrost o 50 punktów bazowych od lipca – największy wzrost od czasu przyjęcia przez Bank polityki pieniężnej w 1999 r., przy spodziewanym wzroście PKB „poniżej majowej prognozy 2,7%”.

Oczekuje się, że prezes banku centralnego Ri Sang-yong zorganizuje w godzinach porannych konferencję prasową, aby wyjaśnić dzisiejszą decyzję.

– Jihye Lee

CNBC Pro: Morgan Stanley lubi te „tanie” akcje nawet w czasie recesji UBS

Rośnie ryzyko recesji Pomysłowość CanaccordInspektorzy dowodzeni przez Tony’ego Dwyera.

„W miarę jak nasze wskaźniki przesuwają się na przyszły rok, zwłaszcza jeśli Fed będzie nadal podnosić stopy procentowe, rośnie prawdopodobieństwo recesji” – czytamy w notatce badawczej z 22 sierpnia.

Ale według Morgan Stanley I UPSNiektóre akcje nadal wyglądają na tanie – nawet przy zaniżonych cenach. Oto niektóre z akcji, które kochają.

Subskrybenci Pro mogą Przeczytaj historię tutaj.

– Javier Ong

Rentowności obligacji skarbowych rosną w związku z oczekiwaniami na jastrzębie posiedzenie Fed w Jackson Hole

Zakładając, że perspektywy rynkowe są bardziej ponure niż perspektywy banku centralnego, Wyo

Trzydniowe wydarzenie rozpoczyna się w czwartek, a rynek skupia się na piątkowym porannym przemówieniu prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella.

Jastrzębi obraz rynku federalnego na podstawie komentarzy przed posiedzeniem. Na przykład niektórzy urzędnicy banku centralnego odrzucają pogląd rynku, że bank centralny może obniżyć stopy procentowe po tym, jak zakończy podnoszenie stóp procentowych w przyszłym roku.

Rentowności, które poruszają się w przeciwnych kierunkach, zwykle rosną w oparciu o oczekiwania, że ​​stopy będą utrzymywane na wysokim poziomie przez dłuższy czas, co podkreśla agresywną politykę walki z inflacją. The 10-letnia wydajność W środę rano osiągnął 3,11%, najwyższy od końca czerwca.

„Myślę, że rynek obligacji próbuje zrozumieć pogląd Powella na zmianę polityki w 2023 r.” – powiedział Jim Caron z Morgan Stanley Investment Management.

Babcia jest głupia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *