Japoński startup buduje robota przypominającego „Gundama” za 3 miliony dolarów

YOKOHAMA, Japonia, 2 października (Reuters) – Tokijski start-up Subem Industries opracował czterokołowego robota o długości 4,5 metra (14,8 stopy), który wygląda jak „Mobile Suit Gundam” z popularnej japońskiej animacji. Seria może być Twoja za 3 miliony dolarów.

Robot, nazwany ptasim dinozaurem Archeopteryxem, wyposażony jest w monitory w kokpicie, które odbierają obrazy z zewnętrznych kamer, dzięki czemu pilot może manipulować ramionami i dłońmi za pomocą joysticka umieszczonego na tułowiu.

3,5-tonowy robot, który zostanie zaprezentowany pod koniec tego miesiąca na Japan Mobility Show, ma dwa tryby: pionowy „tryb robota” i „tryb pojazdu”, w którym może poruszać się z prędkością do 10 km (6 mil na godzinę) na godzinę. .

„Japonia jest bardzo dobra w animacji, grach, robotach i samochodach, więc pomyślałem, że dobrze byłoby połączyć te wszystkie elementy i stworzyć produkt” – powiedział Ryo Yoshida, 25-letni dyrektor naczelny Tsubame Industries. .

„Chciałem stworzyć coś, co powie: «To jest Japonia»”.

Yoshida planuje zbudować i sprzedać pięć maszyn dla dobrze wyposażonego robota-wentylatora, ale ma nadzieję, że pewnego dnia robot będzie mógł zostać wykorzystany do pomocy w przypadku katastrof lub w przemyśle lotniczym.

Yoshida już w młodym wieku zainteresował się produkcją, ucząc się spawania w hucie żelaza swojego dziadka, a później zakładając firmę produkującą mioelektryczne protezy dłoni. Powiedział, że zależy mu na utrzymaniu konkurencyjności Japonii w przemyśle.

„Mam nadzieję kontynuować tradycję, ucząc się od poprzedniego pokolenia” – powiedział.

(Ta historia została przedrukowana w celu dodania pominiętego słowa w akapicie 1)

Doniesienia: Satoshi Tsukiyama, Chris Gallagher i Miu Ito; Montaż: Sang-Ron Kim i Miral Fahmy

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Zdobądź prawa licencyjneOtwiera nową kartę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *