Jedna osoba zginęła, a dziesiątki zostało rannych po tym, jak silne wiatry spowodowały zawalenie się sceny na hiszpańskim festiwalu

CULLERA, Hiszpania, 13 sierpnia (Reuters) – Jedna osoba została zabita, a dziesiątki rannych, gdy część głównej sceny zawaliła się z powodu silnych wiatrów na festiwalu muzyki tanecznej w pobliżu hiszpańskiego miasta Walencja wcześnie w sobotę, podały służby ratunkowe.

Inna infrastruktura została również uszkodzona przez wiatry podczas Medusa Festival, ogromnego sześciodniowego festiwalu muzyki elektronicznej w mieście Cullera na wschodnim wybrzeżu.

Trzydzieści dwie osoby zostały zabrane do szpitala, a trzy pozostały tam w sobotę po południu, poinformowali regionalni urzędnicy ds. zdrowia.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Organizatorzy powiedzieli, że odwołują pozostałą część festiwalu ze względu na bezpieczeństwo uczestników.

„Jesteśmy całkowicie zdruzgotani i zasmuceni tym, co wydarzyło się dziś rano” – powiedzieli wcześniej organizatorzy na stronie festiwalu na Facebooku, dodając, że „ciężka” pogoda spowodowała uszkodzenia różnej infrastruktury na terenie festiwalu.

„Nieoczekiwany i silny wiatr zniszczył część festiwalu około czwartej rano, zmuszając kierownictwo do podjęcia natychmiastowej decyzji o ewakuacji obszaru koncertu, aby zagwarantować bezpieczeństwo uczestnikom, pracownikom i wykonawcom” – powiedzieli organizatorzy.

DJ-e ​​mieli grać przez całą noc w piątek na pięciu scenach, a francuski DJ David Guetta miał zagrać w sobotę. DJ Miguel Cerna był na głównej scenie podczas swojego planu od 3 do 4 nad ranem, kiedy doszło do incydentu.

„To było kilka napiętych minut, nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłem” – napisała na Instagramie.

„Tragedia wydarzyła się pod koniec mojej sesji na głównej scenie, poniżej, która była najbardziej dotknięta (obszar). To było tylko kilka minut horroru, a ja nadal jestem w szoku”.

Narodowa agencja meteorologiczna AEMET zgłosiła nocne porywy z prędkością 82 km/h (51 mph) oraz „silne wiatry i nagły wzrost temperatury” na lotnisku w Alicante w regionie Walencji.

„Nagle wiał wiatr, zrobiło się bardzo gorąco, piasek zaczął się poruszać i widzieliśmy latające namioty” – powiedział uczestnik festiwalu o imieniu Laura.

„Ludzie zaczęli przychodzić z koncertów i powiedzieli nam, że części sceny, drzewa zostały zdmuchnięte, był chaos”.

Krajowy nadawca TVE pokazał obrazy północnego wiatru wiejącego na namioty i festiwalowe markizy, gdy ludzie osłaniali oczy przed warunkami podobnymi do burzy piaskowej.

„Jesteśmy w szoku, ponieważ byliśmy 30 metrów dalej (od sceny). To mogłem być ja, mógł to być każdy” – powiedział TVE Jesus Carradero, który był na festiwalu ze swoim bratem.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże: Jessica Jones i Elena Rodriguez Montaż: Jessica Jones Montaż: Kirsten Donovan, Ross Russell i Frances Kerry

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *