Jenna Ellis: była prawniczka Trumpa przyznaje, że doniesienia o wyborach w 2020 roku były fałszywe i ocenzurowane przez sędziego

(CNN) Jennę Ellis Został ukarany w środę przez sędziego dyscyplinarnego w Kolorado, w ostatniej próbie pociągnięcia prawników do odpowiedzialności Uniesiony Odwrócony hazard byłego prezydenta Donalda Trumpa w wyborach w 2020 roku

Zgodnie z dokumentami wydanymi przez Biuro Rzecznika Dyscyplinarnego stanu Kolorado, Ellis podpisał zastrzeżenie, że kilka jego komentarzy na temat wyborów w 2020 roku naruszyło zasady etyki zawodowej, które zabraniają lekkomyślnego, świadomego lub celowego wprowadzania w błąd przez prawników. W ramach zastrzeżenia Ellis zgadza się zapłacić 224 USD.Wśród fałszywych oświadczeń wyróżnionych w zastrzeżeniu były komentarze Ellisa w mediach społecznościowych i wystąpieniach telewizyjnych, w których twierdził, że kampania Trumpa miała dowody na to, że wybory zostały „skradzione”.

„Publiczna kontrola tej kwestii potwierdza, że ​​nawet gdy angażuje się w przemówienia polityczne, adwokat podatkowy nie może ingerować, zwłaszcza gdy przemawia w charakterze przedstawiciela” – powiedziała Jessica Yates, radca prawny Sądu Najwyższego w Kolorado. Raport.

Adwokat Ellisa, Michael Melito, powiedział w oświadczeniu dla CNN: „Mój klient jest praktykującym prawnikiem o dobrej reputacji w stanie Kolorado. W bardzo gorącym środowisku politycznym podjęliśmy właściwą decyzję”.

Cenzura została po raz pierwszy zgłoszona Newsline z Kolorado.

Zastrzeżenie zostało podtrzymane przez Chief Justice Brian M. Duża uznana środa.

Biuro Rzecznika Dyscyplinarnego wcześniej wskazywało, że przygotuje akt oskarżenia przeciwko Ellisowi, ale wraz z ogłoszeniem audytu biuro stwierdziło w oświadczeniu, że „obecnie nie prowadzi żadnych innych zarzutów przeciwko pani Ellis”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *