Jessica Campbell zostaje pierwszą pełnoetatową asystentką trenera NHL po awansie Krakena.

Jessica Campbell w środę awansowała na asystentkę trenera Seattle Kraken, stając się pierwszą kobietą na tym stanowisku na pełny etat w drużynie NHL.

Campbell spędził ostatnie dwa sezony jako asystent drużyny AHL z Seattle, Coachella Valley Firebirds, pod wodzą Dana Bylsmy, pomagając drużynie w kolejnych latach dotrzeć do finałów Pucharu Caldera.

Pełnił różnorodne obowiązki w Firebirds – nadzorował grę w ataku i przewadze, a także doskonale pracował na flankach.

Campbell, były czołowy zawodnik drużyny narodowej Kanady, posiadający doświadczenie jako światowej klasy trener łyżwiarstwa, jest uznawany za osobę, która pomogła w rozwoju wielu młodych perspektyw w firmie. Najbardziej godnym uwagi z nich jest napastnik Ty Cartier, niewybrany w drafcie wolny agent, który w 2023 roku został wybrany debiutantem roku AHL w Firebirds, a w zeszłym sezonie awansował do roli w drużynie Kraken.

Campbell dołącza do Emily Engel-Natzke – trenerki wideo drużyny Washington Capitals – jako jedyne kobiety, które pełnią funkcję pełnoetatowych podróżujących członków sztabu trenerskiego NHL. Inne kobiety były zatrudniane przez drużyny NHL lub gościnnych trenerów i trenerów na czas określony lub w niepełnym wymiarze godzin, ale Campbell jako pierwsza będzie na ławce rezerwowych w pełnym wymiarze godzin.

Campbell została zatrudniona przez Coachella Valley w lipcu 2022 r. jako pierwsza kobieta, która została pełnoetatową asystentką trenera w lidze AHL i pierwszą kobietą, która siedziała na ławce rezerwowych w Niemczech podczas Mistrzostw Świata w hokeju na lodzie mężczyzn IIHF. Jako asystent na turnieju w Finlandii w 2022 roku.

Pracował jako asystent trenera i trener umiejętności w drużynie Nürnberg Ice Tigers w Deutsche Eishockey Liga.

Campbell był pierwszym asystentem zatrudnionym, gdy Bylsma przejął Firebirds, a dzięki swojemu wyjątkowemu talentowi natychmiast wywarł wpływ na szczyt organizacji.

„Praca, którą wykonała, jest powodem, dla którego ją zatrudniliśmy” – powiedział reporterom dyrektor generalny Kraken Ron Francis. „Nie zatrudniliśmy jej dlatego, że była dziewczyną. Zatrudniliśmy ją, bo była dobrym trenerem. Ma ciekawe doświadczenie, nie tylko związane z jazdą na łyżwach, ale także rozwojem umiejętności, co stanowi dużą część tego, co mogą zrobić w Dolinie Coachella.

Bylsma został mianowany głównym trenerem przez Krakena 28 maja, zastępując Dave’a Hakstola.

„Podczas naszego pobytu w Coachella Valley byłem na własne oczy świadkiem zaangażowania Jessiki w rozwój zawodników” – powiedziała Bylsma w środowym komunikacie zespołu. „Jego umiejętność budowania relacji z graczami, zwłaszcza z Tym Cortije, Shane’em Wrightem i Rikerem Evansem, była kluczowym czynnikiem w tej pracy. Nie mogę się doczekać dalszej współpracy z nim na poziomie NHL”.

Campbell dołącza do Boba Woodsa i Dave’a Lowry’ego jako asystenci swojego personelu w Seattle.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Martin Meissner/Associated Press)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *