Joey Chestnut i Miki Sudo wygrywają słynny konkurs jedzenia hot dogów Nathana

We wtorek widzowie ustawili się ramię w ramię na Coney Island, a wielu sportowych nakryć głowy uchwyciło esencję dnia: piankowe kapelusze Nathana do hot dogów lub niebieskie czapki dostarczone przez Antacid Company.

Potem padało.

Na kilka minut przed rozpoczęciem męskiej części konkursu Nathan’s Famous Hot Dog Eating Contest deszcz i błyskawice uderzyły w okolicę, zmuszając fanów do szukania osłony lub wyższego terenu. Niektóre doniesienia prasowe mówiły, że wydarzenie zostało odwołane; Około godziny 13:30 ochroniarze przerwali scenę i kazali opuścić widownię.

Organizatorzy imprezy poinformowali jednak, że nie podjęto decyzji o odwołaniu imprezy, a po ustąpieniu opadów i dokonaniu szybkich poprawek logistycznych mecz wznowiono tuż po godzinie 14:00.

„Nigdy się nie poddamy”, gospodarz imprezy i promotor George Shea ogłosił pozostałym fanom.

Rywalizacja mężczyzn rozpoczęła się o 14:20, a porządek szybko przywrócono, a obrońca tytułu i ulubiony Joey Chestnut zjadł 62 hot dogi, aby z łatwością obronić swój tytuł.

Oczekiwano, że impreza kobiet będzie nieoczekiwanym zwycięstwem obrońcy tytułu Miki Suto. Wygrała, zjadając 39,5 hot doga w 10 minut, tylko o sześć więcej niż jej najbliższa konkurentka, Mayoi Ebihara, w finiszu bliższym niż oczekiwano.

Potem interweniowały żywioły, Tworzy zagmatwane sceny Tysiące widzów pobiegło dla własnego bezpieczeństwa. Niektórzy szukali schronienia na pobliskiej stacji metra; Inni po prostu poszli do domu.

Według straży pożarnej trzy przecznice przed meczem służby ratownicze otrzymały zgłoszenie o co najmniej jednej osobie porażonej prądem. Dwie osoby zostały przewiezione do Lutheran Medical Center; Nie jest jasne, czy uderzył w nich piorun, a ich stan jest nieznany.

Według Dana Tolsona, dyrektora wykonawczego miejskiego Biura Koordynacji i Zarządzania Wydarzeniami, piorun skłonił urzędników miejskich i policję do ewakuacji terenu zawodów.

Legenda głosi, że Turniej Natana odbywa się co roku od 1916 roku. Jednak legenda nie zgadza się z prawdą: w 2010 roku jeden z pierwotnych promotorów turnieju, Mortimer Mattes, przyznał, że jest „w stylu miotacza ze stożkowej wyspy”. Stworzyli historię pochodzenia.

Wydarzenie faktycznie zaczęło się na początku lat 70., a jego obecne wcielenie jest napędzane doładowaną dawką pasji i patriotyzmu pana Shea, który nadzoruje wydarzenie wraz ze swoim bratem Richem Sheą.

Przez lata szyicki Rudolph W. Giuliani, Michael R. Burmistrzowie, w tym Bloomberg i Bill de Blasio, przewodniczyli ważkim ceremoniom wypełnionym szeregiem pomruków, powoli przekonujących. (W 2012 roku, po tym, jak pan Bloomberg wygłosił jedną taką tyradę słynnie zauważyć Głośno: „Kto to napisał [expletive]?”)

Rozszerzyli wydarzenie na Coney Island w ogólnokrajową prezentację konkurencyjnego jedzenia, której gospodarzem jest Major League Eating, która określa się jako „organ zarządzający wszystkimi sportami skoncentrowanymi na żołądku”. Mecz mężczyzn był transmitowany na żywo w ESPN2; Mecz kobiet był pokazywany na żywo w aplikacji ESPN i opóźniony w ESPN2.

W większości Ameryki czwarty lipca kojarzy się z fajerwerkami, rodziną i gotowaniem. Ale na kilka godzin przed rozpoczęciem którejkolwiek z tych rzeczy na poważnie, wielu Amerykanów zwraca uwagę na ciekawy spektakl, który stał się kolejną świąteczną tradycją: słynny konkurs jedzenia hot dogów Nathana.

Wydarzenie 4 lipca zazwyczaj przyciąga tysiące widzów, którzy w ciągu 10 minut jedzą tyle hot dogów, ile tylko człowiek potrafi, mierząc się z upałem i efektami nieopisanego podniecenia.

Definicja tego, co po ludzku możliwe, ma znaczenie dla większości mięsożernego świata; Dla większości konkurentów ma coś innego. Wracając do poszerzenia koncepcji tego, co jest możliwe po ludzku, Mr. Kasztan i p. Dotyczy to zwłaszcza pseudoekspertów.

Pan Kasztan jest rekordzistą świata mężczyzn w zjedzeniu 76 hot dogów i bułek w 10 minut w 2021 r., podczas gdy pani Kasztan. Sudo jest światowym rekordzistą kobiet – 48,5 hot dogów w 10 minut. Obaj są faworytami do zwycięstwa.

Pan Kasztan, znany jako Jazz, w zeszłym roku po raz 15 wygrał zawody mężczyzn po zjedzeniu 63 hot dogów. Pani Sudo wygrała po raz ósmy po zjedzeniu 40 hot dogów.

Każdy wygrał 10 000 $ za zwycięstwo w swoich dywizjach w tym roku.

Dla ciekawskich, naukowcy (naukowcy!) ustalili, że ludzkie ciało jest w stanie zjeść – co najwyżej – 83 hot dogi w 10 minut, zgodnie z badaniem opublikowanym w 2020 roku, które obejmuje 39 lat. Dane z zawodów.

Zgodnie z tym artykułem, najbardziej elitarni zjadacze na świecie mogą rywalizować z niedźwiedziem grizzly pod względem ilości jedzenia spożywanego w jednostce czasu.

Niedźwiedzie mogą zjeść osiem hot dogów na minutę, a Pan Kasztan może zjeść 7,5 hot doga na minutę. Ale Bears zwykle pukają około sześciu minut, podczas gdy Mr. Kasztanowe hot dogi można smażyć przez solidne 10 minut.

Chelsea Rose Marcius Dostarczony raport.