Kamala Harris nie pochwala aborcji Trumpa – Mother Jones

Kamala Harris przemawia na temat wolności reprodukcyjnej w El Rio Neighborhood Centre w Tucson w Arizonie, 12 kwietnia.Fryderyk J. Browna/AFP/Getty’ego

Walcz z dezinformacją: zarejestruj się za darmo Matka Jones Codziennie Śledź newsletter i ważne wiadomości.

Dni później Po tym, jak Sąd Najwyższy Arizony orzekł, że w tym stanie można wprowadzić niemal całkowity zakaz aborcji, Kamala Harris poszła za Trumpem, wyrażając swoje stanowisko w sprawie aborcji w piątkowym przemówieniu wyborczym w Tucson. Orzeczenie, które przyznawało wyjątki w zakresie aborcji tylko wtedy, gdy było to konieczne dla „ratowania” życia kobiety, „raz na zawsze pokazało, że obalenie Roe było aktem otwierającym szerszą strategię” – stwierdził Harris.

Harris, który stał się najgłośniejszym urzędnikiem administracji Bidena na temat aborcji, powiedział: „Wszyscy musimy zrozumieć, kto jest winny. „Zrobił to były prezydent Donald Trump”. Powiedziała, że ​​druga kadencja Trumpa stworzy jeszcze więcej ograniczeń dotyczących aborcji i niekorzystnie wpłynie na opiekę reprodukcyjną dla kobiet.

Harris wezwał Trumpa, gdy były prezydent zdawał się dystansować od swojej polityki antyaborcyjnej. W zeszłym tygodniu wielokrotnie powtarzał, że federalny zakaz aborcji jest niepotrzebny. Ponieważ „unieważniliśmy wyrok w sprawie Roe przeciwko Wade”. W środę – powiedział Odmawia podpisania Taki zakaz, a w poniedziałek powiedział politykę aborcyjną należy pozostawić stanom. Wydał także oświadczenie, w którym sprzeciwił się zakazowi w Arizonie.

Są Demokraci, w tym prezydent Biden Oskarżył Trumpa o kłamstwo Stara się uniknąć skutków politycznych związanych ze swoją rygorystyczną polityką antyaborcyjną, która według sondaży jest wysoce niepopularna wśród wyborców.

Trump ma W kółko poruszaliśmy temat aborcji Ponieważ było to celowe z politycznego punktu widzenia – przed ubieganiem się o urząd powiedział, że jest zarówno „bardzo pro-life”, jak i później „pro-life”. W 2016 roku oświadczył, że spróbuje odeprzeć finansowanie Planned Parenthood i „pewnego rodzaju kary” dla kobiet, które później decydują się na aborcję. W 2017 r. poparł przyjęty przez Izbę 20-tygodniowy zakaz aborcji i zapowiedział, że go podpisze, choć ustawa nie przeszła przez Senat.

Trump obwinił Partię Republikańską za niespełnienie jego oczekiwań w połowie kadencji w 2023 r. ze względu na „kwestię aborcji” i zaczął nieco łagodzić swoje stanowisko w stosunku do swoich poprzednich wypowiedzi. Mówi się, że dyskutuje Zakaz aborcji na 15 lub 16 tygodni został skrócony z 20 tygodni, za którymi wcześniej się opowiadał. Obserwatorzy polityczni w dużej mierze obserwowali zakończenie decyzji Sądu Najwyższego Roe v. Przebrnąć, Wdrożenie przez kandydatów Trumpa do sądu jest być może głównym czynnikiem szkodzącym Republikanom w wyborach śródokresowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *