Kontrakty terminowe na akcje spadły po niestabilnej sesji po ostatniej podwyżce stóp przez bank centralny

Kontrakty terminowe na akcje spadły w czwartek, powiększając straty z poprzedniej sesji po tym, jak Rezerwa Federalna dokonała kolejnej podwyżki stóp procentowych i zasygnalizowała zwrot lub obniżkę stóp w najbliższym czasie.

Kontrakty terminowe dla średniej przemysłowej Dow Jones były o 23 punkty, czyli o 0,1%, niższe. Kontrakty na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły o 0,1% i 0,2%.

Traderzy spodziewali się podwyżki stóp o 0,75 punktu procentowego od banku centralnego i początkowo odczytali raport banku centralnego jako gołębi, wysyłając akcje w górę w środę po wydaniu decyzji. Te wzrosty zostały odwrócone, gdy prezes Fed Jerome Powell powiedział, że „przedwcześnie” jest mówić o wstrzymaniu podwyżek i że stopa końcowa będzie wyższa niż wcześniej powiedział.

„Nadal mamy jeszcze sporo do zrobienia, a napływające dane sugerują, że nasze ostatnie posiedzenie, ostateczny poziom stóp procentowych będzie wyższy niż wcześniej oczekiwano” – powiedział.

Indeks Dow Jones Industrial Average zakończył środową sesję w dół o 416 punktów, czyli 1,3%. S&P 500 spadł o 2%, a Nasdaq Composite o 2,8%.

Rynki będą nadal patrzeć, dopóki nie stanie się jasne, że inflacja opadła, a bank centralny przestał podnosić stopy. Wszelkie dane pokazujące, że gospodarka USA nie zwalnia, ponieważ bank centralny zaostrza politykę, będzie obciążać akcje.

Kolejny ważny raport to październikowy raport o zatrudnieniu poza rolnictwem, który ma się ukazać w piątek.

„Dostajesz dobre możliwości pracy, innymi słowy, dobrą stopę bezrobocia, a wtedy rynek jest w poważnych tarapatach”, powiedział Guy Adami, dyrektor ds. doradztwa w Private Advisor Group, w programie CNBC „Fast Money”.

W międzyczasie trwał sezon zysków przedsiębiorstw Qualcomm, rok I Fortinet Wszystko gwałtownie spadło po rozczarowujących wynikach kwartalnych i prognozach na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *