Megan Rapinoe ogłosiła zakończenie kariery po mistrzostwach świata w sezonie NWSL

Megan Rapinoe, legendarna gwiazda piłki nożnej, która wykroczyła poza granice swojej gry i stała się jedną z najbardziej wyrazistych, utalentowanych i dynamicznych zawodniczek swojego pokolenia, nie chce czekać do końca, by powiedzieć, że ten sezon się skończył.

Powiedziała, że ​​nie zagra na Mistrzostwach Świata Kobiet, które rozpoczną się pod koniec tego miesiąca w Australii i Nowej Zelandii, przechodząc na emeryturę pod koniec roku po swoim ostatnim dużym turnieju dla Stanów Zjednoczonych. i ostatni sezon dla swojego profesjonalnego zespołu. W prawdziwym stylu Robineau nie ma mowy, żeby przemilczała coś tak dla niej ważnego.

Tak więc na konferencji prasowej w sobotę przed niedzielnym meczem USA z Walią w San Jose w Kalifornii, 38-letni Robineau ogłosił, że nadszedł czas, aby się pożegnać.

„Chcę wszystkim podziękować” – powiedziała do sali pełnej reporterów, gdy drużyna USA przygotowywała się do podróży do Nowej Zelandii na Mistrzostwa Świata Kobiet. „Nigdy nie mogłem sobie wyobrazić, dokąd zaprowadzi mnie ta piękna gra”. Powiedział, że gra dla drużyny narodowej była „najwspanialszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobiłem”.

Po 17 latach w drużynie USA i wypowiadaniu się na rzecz różnych kwestii, w tym praw LGBTQ, równych wynagrodzeń, ruchu Black Lives Matter i praw wyborców, Rapinoe zagra w swoim czwartym Pucharze Świata Kobiet i ostatnim sezonie w reprezentacji kobiet . Liga piłkarska. Powiedział, że czuje się spokojny i wdzięczny, że może zakończyć karierę na własnych warunkach i na szczycie swojej gry.

W karierze wypełnionej najważniejszymi wydarzeniami na boisku i poza nim Robineau rozegrał 199 meczów dla reprezentacji narodowej i strzelił 63 gole dla Stanów Zjednoczonych. Jest trzykrotnym olimpijczykiem i zdobył złoto ze swoją drużyną na igrzyskach w Londynie w 2012 roku. A kiedy jego drużyna najbardziej tego potrzebowała, wymyślał gry ze sprzęgłem i dał się poznać jako kreatywny i niebezpieczny napastnik.

Nic nie było lepszym przykładem jego umiejętności radzenia sobie pod presją niż dwukrotny gol w ćwierćfinale z Francją na Mistrzostwach Świata 2019. Były prezydent Donald J. Jej cele pojawiły się kilka dni po tym, jak Trump skrytykował ją na Twitterze za jej stanowisko, że Trump nie kandydowałby do Białego Domu, gdyby jej drużyna wygrała wyścig.

Trump powiedział: „Meghan musi najpierw wygrać, zanim będzie mogła mówić! Zrobić robotę!”

Jednak Rapinoe był niewzruszony. W piątej minucie tego meczu z Francją strzelił z rzutu wolnego i pobiegł na róg boiska z wyciągniętymi rękami i pochłonięty aplauzem kibiców. Sportowe włosy ufarbowane na fioletowo i często zmieniające kolor w sezonie, ponownie strzelił gola w drugiej połowie i wysłał drużynę do półfinału zwycięstwem 2: 1. Amerykanie zdobyli ten tytuł mistrza świata, drugi z rzędu.

Rapinoe był niesamowity na boisku w 2019 roku. Zdobyła Złotą Piłkę jako Piłkarka Roku FIFA Kobiet. Jej sześć bramek na tym mundialu pomogło jej zdobyć Złotego Buta i Złotą Piłkę.

„To świetny zawodnik, zrobił tak wiele dla tego programu, tak wiele dla piłki nożnej w ogóle” – powiedział Alex Morgan, długoletni kolega z drużyny Robineau. „Jestem naprawdę podekscytowany, że ona uderzy w ziemię”.

Dodał: „Teraz musimy pokonać całe to cholerstwo”.

Rapinoe powiedział, że jego ciało wciąż trzyma się po tylu latach, ale jest szczególnie wdzięczny za „trochę pożyczony czas”. Podobnie jak większość elitarnych sportowców, którzy istnieją od prawie dwóch dekad, zmagał się z kontuzjami.

W tym sezonie Robinho zmagał się z kontuzją kostki i opuścił dwa mecze towarzyskie reprezentacji narodowej przeciwko Irlandii w kwietniu z powodu kontuzji łydki. Nawet jeśli ma mniej niż 100 procent, jego przywództwo będzie miało kluczowe znaczenie dla stosunkowo niedoświadczonej drużyny USA z 14 zawodnikami Pucharu Świata w 23-osobowym składzie. Wielu z nich było idolami Rabino, gdy dorastali i nadal to robią.

„Chodzi o nią” – powiedziała obrończyni Crystal Dunn, która powiedziała, że ​​Robineau była dla niej inspiracją przez całą karierę.

„Od czasu do czasu widzę ją i wspieram w przypadkowych rzeczach, które nie są związane z piłką nożną” – powiedział Dunn. „Myślę, że jest kimś, kogo zawsze chcesz mieć w swoim kącie”.

To przypadkowe rzeczy i „małe rzeczy”, które Rapinoe powiedział, że pamięta i za którymi tęskni najbardziej. To uczucie, kiedy wchodzi do szatni po meczu o mistrzostwo i odkrywa, że ​​jest pokryta szafkami, oczekując szalonego świętowania z szampanem, albo podekscytowanie, gdy widzi, jak jej koledzy z drużyny wracają do drużyny po urlopie macierzyńskim.

A co powiesz na udział w igrzyskach olimpijskich: przechodząc w tym roku na emeryturę, nie zagra w igrzyskach w Paryżu w 2024 r. przyszłego lata. „Są pewne rzeczy w grze, których myślę, że musisz żałować, kiedy odchodzisz” – powiedział.

Mając za sobą wiadomość o przejściu na emeryturę i zbliżające się ostatnie chwile kariery, Rapinoe będzie starał się zachować wszystkie te uczucia przy życiu. Powiedział, że może skoncentrować się na zdobyciu mistrzostwa świata bez rozpraszania się.

Jedną z rzeczy, których nauczyła się „bardzo wcześnie”, jest to, że „jeśli na zegarze jest sekunda, to wystarczy czasu” – powiedział Rapinoe.

Klara Fahy Zgłoszono z San Jose w Kalifornii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *