Microsoft i Apple porzucają stanowiska w zarządach OpenAI w obliczu kontroli regulacyjnej

Niecałe osiem miesięcy po zdobyciu mandatu bez prawa głosu Microsoft zrezygnował z mandatu obserwatora w zarządzie OpenAI. Apple podobno planuje dołączyć do grupy non-profit OpenAI, ale na razie „Financial Times”. raporty Apple nie dołączy już do grupy.

OpenAI w oświadczeniu potwierdziło, że Microsoft zwolnił swoją siedzibę krawędź, Następujące Raporty z Osie I to „Financial Times”. Pod koniec wtorku Keith Tolliver, zastępca głównego radcy prawnego Microsoftu, napisał list do OpenAI.

„Jesteśmy wdzięczni za zaufanie, jakie Microsoft pokłada w firmie i jej przywództwie, i nie możemy się doczekać kontynuacji naszej udanej współpracy” – powiedział rzecznik OpenAI Steve Sharp. „Pod przewodnictwem dyrektor finansowej Sarah Friar ustanawiamy nowe podejście do informacji i współpracy z kluczowymi partnerami strategicznymi, takimi jak Microsoft i Apple, a także inwestorami, takimi jak Thrive Capital i Khosla Ventures”.

Nowe podejście OpenAI do Microsoft i Apple obejmie organizowanie „regularnych spotkań zainteresowanych stron w celu dzielenia się postępami w naszej pracy i zapewnienia ścisłej współpracy w zakresie bezpieczeństwa”.

Zmiany w zarządzie OpenAI wynikają z rosnących w ostatnich miesiącach obaw antymonopolowych związanych z umową Microsoftu z OpenAI. Brytyjskie organy regulacyjne zaczęły szukać komentarzy na temat partnerstwa Microsoftu z OpenAI w grudniu, po zamieszaniu, które doprowadziło do obalenia dyrektora generalnego Sama Altmana i jego powrotu. Istnieją również organy regulacyjne UE Patrząc na partnerstwoWraz z innymi dużymi ofertami technologicznymi AI. FTC bada inwestycje Microsoft, Amazon i Google w OpenAI i Anthropic.

Microsoft zainwestował ponad 10 miliardów dolarów w OpenAI, czyniąc Microsoft wyłącznym partnerem chmurowym dla OpenAI. Usługi w chmurze firmy Microsoft obsługują wszystkie obciążenia OpenAI obejmujące produkty, usługi API i badania. Transakcja zapewniła firmie Microsoft przewagę w wyścigu sztucznej inteligencji, a modele OpenAI pomagają ulepszyć funkcje sztucznej inteligencji w wyszukiwarce Bing firmy Microsoft, Copilot oraz w jej produktach i usługach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *