Brytyjska policja poszukuje mężczyzny oskarżonego o zamordowanie rodziny komentatora radia BBC

LONDYN (AP) – Brytyjska policja poinformowała w środę, że znalazła mężczyznę podejrzanego o zabicie żony i dwóch córek popularnego komentatora radia BBC w brutalnym ataku z kuszy pod Londynem.

W oświadczeniu policja w Hertfordshire podała, że ​​26-letni Kyle Clifford został znaleziony w pobliżu swojego domu w Enfield w północnym Londynie i otrzymywał pomoc medyczną z powodu odniesionych obrażeń. Policja nie podała, w jaki sposób doszło do obrażeń, ale zapewnia, że ​​nie oddała żadnego strzału.

BBC potwierdziło, że zamordowane kobiety były członkami rodziny komentatora Johna Hunta – jego 61-letniej żony Carol Hunt i ich córek Hannah (28 l.) i Louise (25 l.).

Materiał ze Sky News pokazuje podejrzanego niesionego na noszach z cmentarza Lavender Hill w Enfield, który znajduje się blisko jego domu i około 52 kilometry (17 mil) na wschód od miejsca morderstwa. Przez cały dzień wokół cmentarza gromadzili się uzbrojeni policjanci, lekarze medycyny sądowej i karetki pogotowia.

Wezwano opinię publiczną, aby nie zbliżała się do Clifforda, który według BBC przez krótki czas służył w armii brytyjskiej w 2022 r.

Inspektor Justin Jenkins z wydziału kryminalnego Bedfordshire, Cambridgeshire i Hertfordshire Major Crime Squad powiedział: „Po szeroko zakrojonym dochodzeniu zlokalizowano podejrzanego.

„To nadal niezwykle trudny czas dla rodzin ofiar i prosimy, aby uszanowano ich prywatność, gdy muszą pogodzić się z tym, co się stało” – dodał.

Jenkins powiedziała, że ​​śledztwo toczy się „szybko” i nie przeprowadzono jeszcze formalnej identyfikacji ofiar. Dodał, że „przedwczesne” podanie nazwisk ofiar było „głęboko niepokojące”.

Policja przeszukiwała park w północnym Londynie, w pobliżu domu Clifforda, po otrzymaniu we wtorek powiadomienia o morderstwach w domu w Bushey, dzielnicy mieszkalnej w północno-zachodnim Londynie. Policja i załoga pogotowia ratunkowego próbowały ich ratować, ale zginęli na miejscu.

John Hunt jest głównym komentatorem wyścigów w BBC 5 Live, flagowym kanale radiowym korporacji z wiadomościami i sportem. Jego głos znają miliony dzięki słynnym na całym świecie Grand National i Derby.

Hunts i główny prezenter BBC 5 Live, Mark Chapman, walczył ze łzami, ujawniając szok i udrękę wszystkich.

„Dziś wieczorem macie mecz piłki nożnej… wkrótce zaczniemy na tym bazować, ale to był bolesny dzień” – powiedział, otwierając w środę relację 5 Live z meczu Anglii z Holandią. Mistrzostwa Europy.

„John Hunt jest naszym kolegą i przyjacielem nie tylko obecnego zespołu 5 Live Sport, ale wszystkich, którzy pracowali z nim przez ostatnie 20 lat, a także wszystkich, którym podobały się jego wspaniałe komentarze” – powiedział Chapman. „W imieniu wszystkich osób związanych z 5 Live Sport wyrażamy naszą miłość, myśli i wsparcie dla Johna i jego rodziny”.

Gazeta Daily Mail i inne serwisy informacyjne podały, że Hunt znalazł ciała we wtorek wieczorem po powrocie do domu z toru wyścigowego Lingfield Park na południe od Londynu.

Policja nie podała, czy pochodzący z Londynu Clifford miał kontakt z kobietami, ale brytyjskie media donoszą, że jest on byłym chłopakiem jednej z córek.

Nadinspektor John Simpson zasugerował, że atak nie był przypadkowy, a podejrzany znał rodzinę.

Lokalny radny Laurence Brass, który mieszka w pobliżu, opisując wydarzenia z poprzedniej nocy, opisał ten obszar jako „typowe zielone brytyjskie przedmieście”.

„Wczoraj o ósmej wieczorem oglądałem piłkę nożną w telewizji i nagle na trawie przed moim mieszkaniem na końcu ulicy wylądował helikopter, a potem zaczął dzwonić mój telefon i powiedziano mi, że w Bushey i wszyscy musimy trzymać się z daleka, bo ktoś uciekł” – powiedział BBC.

Nowa brytyjska minister spraw wewnętrznych, Yvette Cooper, otrzymała „pełną odprawę” na temat „naprawdę szokującego” incydentu.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii nie potrzebują pozwolenia na posiadanie kuszy, ale noszenie jej w miejscach publicznych bez ważnego powodu jest nielegalne.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Cooper powiedział, że „szybko rozważy” wnioski z niedawno rozpoczętego przeglądu mającego na celu ustalenie, czy należy wprowadzić dalsze ograniczenia dotyczące kusz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *