Mitch McConnell wyszedł z odwyku fizjoterapeutycznego po upadku

Waszyngton (CNN) Lider mniejszości w Senacie Mitcha McConnella Powiedział w sobotę, że został zwolniony ze szpitalnej placówki fizjoterapeutycznej po leczeniu wstrząsu mózgu i złamanych żeber podczas upadku na początku tego miesiąca.

„Chcę szczerze podziękować wszystkim za życzliwe życzenia. Z radością mogę powiedzieć, że skończyłem dziś fizjoterapię szpitalną i cieszę się, że jestem w domu” – powiedział McConnell w oświadczeniu.

„Postępując zgodnie z radą moich fizjoterapeutów, przez kilka następnych dni będę pracować z domu dla mieszkańców Kentucky i Konwencji Republikanów. Jestem w częstym kontakcie z moimi kolegami z Senatu i moim personelem. Nie mogę się doczekać, aby być osobiście. Senat.”

McConnell będzie pracował w tym tygodniu w swoim domu w Waszyngtonie i nie oczekuje się, że wróci do Senatu przed dwutygodniową przerwą, powiedział CNN doradca McConnella.

Lider mniejszości w Senacie trafił do szpitala po potknięciu się podczas kolacji na początku tego miesiąca. Leżał w szpitalu kilka dni. Następnie rozpoczął fizjoterapię w stacjonarnym ośrodku rehabilitacyjnym.

Wcześniej doradca McConnella powiedział, że długość pobytu 81-letniego przywódcy Republikanów Senatu w placówce zostanie określona przez „prezydenckich lekarzy i terapeutów”. Asystent powiedział: „Bardzo często stosuje się fizjoterapię w celu przywrócenia sił po pobycie w szpitalu, które może trwać od tygodnia do dwóch tygodni”.

Republikańscy senatorowie, którzy rozmawiali z McConnellem, powiedzieli CNN, że chce wrócić do pracy. Senat Teksasu. John Cornyn powiedział ostatnio, że McConnell był „trochę niezdecydowany” przed powrotem na Kapitol, a Senate Minority Whip John Thune, republikanin z Południowej Dakoty, zasugerował, że jest „chętny” do powrotu.

To nie pierwszy upadek McConnella. W 2019 roku złamał ramię podczas upadku w swoim domu w Kentucky.

Nie tylko czołowy republikański senator. Po drugiej stronie przejścia 89-letni senator z Kalifornii. Dianne Feinstein dochodzi do siebie po półpaścu w domu po krótkim pobycie w szpitalu. i Pensylwania Demokratyczny senator. Johna Fettermana Walter Reed jest leczony jako pacjent hospitalizowany z powodu klinicznej depresji w National Army Medical Center.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *