Nie przegap! Czas koniunkcji Planeta-Księżyc to poniedziałek rano

Połączyć Czas! To jest widok półkuli północnej. Widok na półkulę południową poniżej jest jeszcze lepszy. Księżyc, jasna Wenus oraz przyćmiony Mars i Saturn łączą się w jedną 8.Stopień Koło 27 i 28 marca 2022 r. Ilustrowane przez Johna Jordina Cossa.

28 marca Rano: Aha

We wczesnym porannym niebie Trzy kwarty Księżyc jest blisko trzech planet, teraz seria Spinki do mankietów Musi się stać. Sprawdź te światy w poniedziałek rano 28 marca 2022 r.

Wtorek jest 4 Stopni Na północ od księżyca 3 UTC 28 marca
piątek Czy 7 Stopni Na północ od księżyca 10 UTC 28 marca.
Saturn jest 4 Stopni Na północ od księżyca 12 UTC 28 marca.
piątek Czy 2 Stopni północ Saturn Na 13 UTC 29 marca.

Widok z 28 marca jest oszałamiający. Jeśli uzyskasz lepszy obraz, Prześlij to do nas!

Marzec 2022 Zobacz tutaj zdjęcia księżyca i planet

Uwaga dla użytkowników teleskopu: słaba kometa, 22P / Kopff27 i 28 marca są również w pobliżu planet. Ale w 11 poziomA o świcie potrzebujesz teleskopu, aby to uchwycić, a także ciemnego nieba i doświadczenia widzenia przyćmionych obiektów.

Widok z półkuli południowej

Btw, widok z półkuli południowej jest jeszcze lepszy, ponieważ ścieżka zaćmienia wznosi się pod stromym kątem od horyzontu. Nie tylko możesz zobaczyć Wenus, Marsa i Saturna w pobliżu Księżyca, ale możesz nawet zobaczyć Jowisza przed wschodem słońca.

Nad Wenus, Mars i Saturn, Jowisz blisko horyzontu, Księżyc po prawej, pionowa zielona linia zaćmienia.
Poranne niebo 28 marca dla tych, którzy patrzą w niebo na półkuli południowej. Masz szczęście! Zaćmienie – lub ścieżka słońca, księżyca i planet na naszym niebie – tworzy stromy kąt z horyzontem świtu w jesienne poranki; Dlatego, w przeciwieństwie do tych na półkuli północnej, akcja toczy się bezpośrednio nad tobą o wschodzie słońca, nie będąc z boku. Ilustrowane przez Johna Jordina Cossa.

Konkluzja: Połącz poranne planety Wenus, Mars i Saturn, aby zobaczyć Księżyc krążący 27 i 28 marca 2022 r. Na półkuli południowej można również zobaczyć Jowisza.

Przeczytaj: Przewodnik po Earthsky Night Sky na marzec-kwiecień 2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *