Nikkei osiąga nowy 34-letni szczyt w budżecie Singapuru

4 godziny temu

Akcje Coinbase wzrosły o 14% w handlu poza godzinami pracy po opublikowaniu pierwszego kwartalnego zysku od 2 lat

Akcje Coinbase Global wzrosły o ponad 14% w handlu poza godzinami pracy po tym, jak giełda kryptowalut opublikowała w czwartek swój pierwszy kwartalny zysk od 2021 r., czemu sprzyjał zwiększony wolumen obrotu.

Dyrektor finansowy Coinbase, Alesia Haas, przypisał dobre zyski niedawnemu podekscytowaniu na rynku kryptowalut po zatwierdzeniu w zeszłym miesiącu kasowych funduszy ETF na bitcoiny w USA.

„Jesteśmy teraz dumnym depozytariuszem 90% wszystkich kryptowalut ETF, co naprawdę bezpośrednio przyniosło korzyści naszej platformie, ale mówię, że zaobserwowaliśmy ogromny wzrost w całej przestrzeni. [bitcoin ETF] Ekscytacja” – powiedział w programie CNBC „Closing Bell Overtime”.

Cena Bitcoina wzrosła o ponad 50% w ciągu ostatnich trzech miesięcy ubiegłego roku, podczas gdy wolumen transakcji Coinbase wzrósł o 64% do 529,3 miliona dolarów.

Dynamika Coinbase „nadal jest silna” w pierwszym kwartale, powiedział w piątek w „Squawk Box Asia” Owen Lau, dyrektor zarządzający i starszy analityk w Oppenheimer.

„Z punktu widzenia regulacyjnego nadal panuje duża niepewność, ale zmierzamy we właściwym kierunku” – powiedział. „Przewidujemy dość stabilną rentowność w ciągu najbliższych kilku kwartałów”.

– Dylana Buttsa

6 godzin temu

Obserwuj, jak jen porusza się „w trybie pilnym”, mówi minister finansów Japonii

Jak wynika z raportu Reuters, minister finansów Japonii powiedział w piątek, że monitoruje ruchy jena „w poczuciu pilności”, dodając, że słabszy jen ma swoje zalety i wady.

„Kursy walut ustalane są przez rynki, które odzwierciedlają czynniki fundamentalne. Szybkie ruchy są niepożądane, a stabilne ruchy są pożądane” – rzekomo powiedział Suzuki na sesji niższej izby parlamentu.

Jen osłabił się w piątek, osiągając psychologicznie kluczowy poziom 150 za dolara, dzień po wejściu kraju w techniczną recesję.

– Lee Ying Shan, Reuters

6 godzin temu

Analityk twierdzi, że agresywne łagodzenie polityki wymaga wyraźniejszych sygnałów z Pekinu

Ekspert ds. rynku chińskiego Yan Wang powiedział w piątek, że Pekin musi dawać „bardziej wyraźne sygnały”, aby złagodzić agresywną politykę i zapobiec spowolnieniu wzrostu.

„Poza tym podejrzewam, że rynek będzie rosnąć w sposób trwały” – powiedział „Street Science Asia” CNBC, szef rynków wschodzących i strateg ds. Chin w globalnej firmie zajmującej się badaniami inwestycyjnymi i strategią Alpine Macro.

Banki inwestycyjne oczekują, że w 2024 r. chińska gospodarka będzie rozwijać się w znacznie wolniejszym tempie niż w 2023 r. – mimo że chińska gospodarka ożywiała się wolniej niż oczekiwano w zeszłym roku po wyjściu z ograniczeń związanych z Covid-19.

„Rząd odmówił zapewnienia bardzo silnego bodźca w celu pomocy gospodarce, a pod względem strukturalnym nieudane zmiany polityki Pekinu w ciągu ostatnich kilku lat nadszarpnęły zaufanie” – powiedział Wang.

Chińskie rynki są w tym tygodniu zamknięte ze względu na święto Chińskiego Nowego Roku.

– Sheila Chiang

6 godzin temu

W styczniu wzrósł krajowy eksport Singapuru poza ropą

Oficjalne dane wykazały, że krajowy eksport Singapuru poza ropą wzrósł w styczniu o 16,8% w porównaniu z rokiem poprzednim, osiągając najniższy poziom od roku.

Odczyt następuje po spadku o 1,5% w grudniu. Z raportu wynika, że ​​wzrósł eksport zarówno elektroniki, jak i innych produktów Opublikowane przez Enterprise SG.

„NODX [non-oil domestic exports] Do stycznia 2024 r. Chiny stały się ogólnie głównymi rynkami dzięki Stanom Zjednoczonym i Hongkongowi; Chociaż 27 UE ma NODX, Tajwan, Japonia i Tajlandia zostały odrzucone” – stwierdzono.

W ujęciu miesięcznym skorygowanym sezonowo indeks NODX w Singapurze wzrósł o 2,3% w związku ze wzrostem sektora innych niż elektronika i spadkiem eksportu elektroniki.

-Lee Ying Shan

8 godzin temu

Morgan Stanley twierdzi, że indeks Nikkei osiągnął najwyższy poziom w historii

Indeks Nikkei 225 ma szansę osiągnąć najwyższy poziom w historii, przekraczając 38 600 punktów i osiągając najwyższy poziom od 34 lat.

Nowy rekordowy poziom Nikkei jest „nieuchronny” – napisał Morgan Stanley w notatce badawczej z 15 lutego, podtrzymując swoje zwyżkowe nastawienie do akcji japońskich.

„Indeks Nikkei osiągnął poziom powyżej 38 000 i obecnie prawdopodobnie przebije najwyższy poziom w historii wynoszący 38 916, ustanowiony dawno temu w grudniu 1989 r.” – napisali ekonomiści z Morgan Stanley.

Indeks jest obecnie droższy o 1,37%.

-Lee Ying Shan

9 godzin temu

Minister finansów Japonii mówi, że czas zakończyć ujemne stopy procentowe to prerogatywa banku centralnego

Jak wynika z raportu Reuters, minister finansów Japonii Shunichi Suzuki powiedział w piątek, że Bank Japonii będzie musiał zdecydować, kiedy zakończyć politykę ujemnych stóp procentowych.

Gospodarka Japonii straciła trzecią co do wielkości pozycję na świecie na rzecz Niemiec, popadła w techniczną recesję i wzbudziła nadzieje, że bank centralny będzie mógł utrzymać swoją ultraluźną politykę pieniężną znacznie dłużej.

„Wiem, że na rynku są różne opinie” – powiedział Suzuki zapytany, czy słabe dane o PKB będą miały wpływ na termin zmian polityki banku centralnego.

Lee Ying Shana, Reutera

12 godzin temu

S&P 500 osiągnął nowy rekord

Traderzy na parkiecie nowojorskiej giełdy papierów wartościowych.

Brendana McDermidta | Reutera

Wszystkie trzy główne indeksy giełdowe zakończyły dzień na wzrostach, a S&P 500 osiągnął nowy rekord.

Indeks szerszego rynku wzrósł o 0,58%, kończąc na poziomie 5.029,73. Średnia przemysłowa Dow Jones dodała 348,85 punktów, czyli 0,91%, i zakończyła na poziomie 38 773,12. Indeks Nasdaq Composite wzrósł o 0,30%, zamykając się na poziomie 15.906,17.

– Lisa Kailai Hahn

10 godzin temu

CNBC Pro: „Bańka może być daleka od pęknięcia”: ekonomia kapitałowa ujawnia byczy cel S&P 500

W zeszłym tygodniu indeks S&P 500 po raz pierwszy zamknął się powyżej 5000. Jednak wraz ze wzrostem indeksu wzrosły obawy o jego wycenę.

Inwestorzy nie muszą się jednak obawiać, jak twierdzi Capital Economics, będzie dużo miejsca na kontynuację tego wzrostu.

Główny ekonomista rynku firmy badawczej ujawnił docelowe ceny w notatce dla klientów zatytułowanej „Bańka może jeszcze nie pęknąć”.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganeś Rao

14 godzin temu

Ropa naftowa odrzuca słabą prognozę popytu, zyskuje na słabszym dolarze

Platforma wiertnicza i pompa H&P Rig 488 w Staunton w Teksasie, 8 czerwca 2023 r.

Suzanne Cordeiro | AFP | Dobre zdjęcia

Ceny ropy naftowej wzrosły w czwartek w związku ze słabszym dolarem po odrobieniu strat w związku ze słabszą prognozą popytu na 2024 r.

Kontrakt West Texas Intermediate z dostawą w marcu wzrósł o 1,46 USD, czyli 1,91%, do 78,10 USD. Kontrakt Brent z dostawą w kwietniu kosztował 82,83 USD za baryłkę, co oznacza wzrost o 1,23 USD za baryłkę, czyli 1,51%.

Ceny ropy naftowej znajdują wsparcie w słabnącym dolarze po styczniowym spadku sprzedaży detalicznej w USA bardziej niż oczekiwano, powiedział Phil Flynn, analityk w Price Futures Group.

Kontrakty terminowe spadły o około 1% podczas sesji giełdowej po prognozie Międzynarodowej Agencji Energetycznej z siedzibą w Paryżu, popyt wzrośnie w tym roku o 1,2 miliona baryłek dziennie, co oznacza spadek o prawie 50% w porównaniu ze wzrostem wynoszącym 2,3 miliona baryłek dziennie w 2023 roku.

– Spencera Kimballa

10 godzin temu

CNBC Pro: „Niedoceniani beneficjenci” sztucznej inteligencji: Morgan Stanley dzieli się azjatyckimi nazwiskami z jednym wzrostem o 113%

Wiele amerykańskich firm przykuło uwagę inwestorów w obliczu boomu na sztuczną inteligencję, ale zdaniem Morgana Stanleya region Azji i Pacyfiku ma „niedocenianych beneficjentów”.

Wyróżnia się Japonia, gdzie 53% firm jest postrzeganych jako osoby wdrażające sztuczną inteligencję – co stanowi prawie tyle samo, co w USA 54%, 50% w Europie i 39% w regionie Azji i Pacyfiku bez Japonii.

Ekrany użytkowników sztucznej inteligencji Morgan Stanley mają kilka nazw – wdrażających, wdrażających i obu – które według niej „mają potencjał osiągnięcia lepszych wyników w ciągu najbliższych 12 miesięcy”.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

-Weissen Don

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *