Nikki Haley zapowiedziała, że ​​będzie głosować na Trumpa w wyborach prezydenckich

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia, Nikki Haley, ostatnia duża republikanka pokonana przez Donalda Trumpa w wyścigu o fotel prezydencki tej partii, odpadła na początku marca.

  • autor, Sama Cabrala
  • magazyn, wiadomości BBC
  • Raport z Waszyngton

Była republikańska kandydatka na prezydenta Nikki Haley powiedziała, że ​​planuje głosować na swojego byłego wroga i szefa Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA w 2024 roku.

Pani Haley, która była kiedyś ambasadorem Trumpa przy ONZ, jako ostatnia z jego głównych rywalek wycofała się na początku marca z prawyborów tej partii.

Nie poparł go wówczas, ale nalegał, aby zdobył głosy milionów, które go popierały.

W środę w swoich pierwszych publicznych komentarzach od czasu opuszczenia wyścigu stwierdził, że Trump „nie jest doskonały”, ale nazwał prezydenta Joe Bidena „katastrofą”.

Na początku tego roku wyborcy Partii Republikańskiej sprzeciwiający się Trumpowi jednoczyli się wokół kandydatury pani Haley na prezydenta, a ponad dwa miesiące po jej opuszczeniu wyścigu jej uśpiona kandydatka wciąż zyskuje poparcie.

W co najmniej dwóch prawyborach stanowych w ciągu ostatnich dwóch tygodni uzyskał w sondażach ponad 20% głosów.

Kampania Bidena próbuje przekonać Republikanów z Haley, mieszankę niezależnych wyborców umiarkowanych i z wyższym wykształceniem, którzy mogliby pomóc w zmianie wyniku wyborów Demokratów. Biden argumentuje, że Trump wielokrotnie „dał jasno do zrozumienia, że ​​nie chce” wyborców, którzy go wspierali.

Trump, który naśmiewał się ze swojego byłego członka gabinetu, nazywając go „ptastym mózgiem”, rozgniewał się na swojego długoletniego głównego konkurenta i niedawno zdementował pogłoski, jakoby był uważany za swojego kandydata na wiceprezydenta.

W środę w konserwatywnym zespole doradców Hudson Institute w Waszyngtonie pani Haley kontynuowała ponadpartyjną krytykę swojej kampanii.

Najmocniejsze słowa zastrzegł jednak dla urzędującego.

Biden, powiedział, nadzorował „klęskę” w Afganistanie, „nie zrobił nic, aby powstrzymać inwazję” na Ukrainę, a ostatnio „rzucił Izrael wilkom”.

„Jako wyborca ​​zrzucę swoje priorytety na barki naszych sojuszników i pociągnę do odpowiedzialności naszych przeciwników, kogoś, kto chroni granice, wspiera kapitalizm i wolność, kto rozumie, że potrzebujemy mniej długu, potrzebujemy więcej długu, ” powiedziała.

„Trump nie jest doskonały w tej polityce, ale Biden to katastrofa. Dlatego głosuję na Trumpa”.

Ale były gubernator Karoliny Południowej nie zaprosił do tego swoich zwolenników.

„Podtrzymuję to, co powiedziałem w przemówieniu o zawieszeniu” – powiedział publiczności.

„Trump postąpiłby mądrze, gdyby dotarł do milionów ludzi, którzy na mnie głosowali i nadal mnie wspierają, i nie sądzę, że zamierzają z nim zostać, i naprawdę mam nadzieję, że tak się stanie”.

Wspomniał, że były prezydent nie miał żadnych kwalifikacji.

Teraz prawdopodobnie narosną spekulacje na temat tego, czy Haley formalnie naprawi swoje relacje z Trumpem i poprze go.

Środowe komentarze wzbudzą także obawy przed listopadowym mandatem Partii Republikańskiej między Trumpem a Haleyem, co może spotkać się z ostrym sprzeciwem części zwolenników Trumpa.

Strateg kampanii republikańskiej, John Connors, powiedział BBC, że Haley „wyraźnie wysyła sygnał” do Trumpa.

„To może być sygnał dla Haleya do rozpoczęcia rozmów z Trumpem, aby dołączyć do jego mandatu i jeszcze raz przyjrzeć się wiceprezydentowi” – ​​powiedział.

„Warto się temu przyjrzeć, ponieważ otworzy to więcej możliwości pozyskiwania funduszy od dużych darczyńców, którzy obecnie siedzą na uboczu, i przyciągnie z powrotem do grona wyborców kobiety z wyższym wykształceniem i osoby, które nigdy nie głosowały na Trumpa”.

Connors dodał: „Trump-Haley – to będzie trudny bilet”.

Dodatkowe raporty Brandona Drennana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *