Sędzia blokuje ofertę Elvisa Presleya dotyczącą wystawienia Graceland na sprzedaż

Memphis, Tennessee. (AP) – Sędzia z Tennessee zablokował w środę aukcję dawnego domu Elvisa Presleya, Graceland, przez firmę, która według niej nie spłaciła pożyczki, która wykorzystała jego majątek jako zabezpieczenie.

Dyrektor hrabstwa Shelby, JoeDae Jenkins, wydał tymczasowy zakaz zbliżania się do proponowanej aukcji zaplanowanej na czwartek w tym tygodniu. Nakaz Jenkins zasadniczo utrzymuje poprzedni zakaz zbliżania się, który wydała wobec wnuczki Presleya. Riley Keough Złożyła pozew, aby walczyć z tym, co jej zdaniem było oszukańczym planem.

Publiczne zawiadomienie o sprzedaży egzekucji 13-akrowej nieruchomości w Memphis zostało wydane w maju po tym, jak Promenade Trust, kontrolujący Muzeum Graceland, nie spłacił pożyczki za 2018 rok, która była mu winna 3,8 miliona dolarów. Keefe, aktor, odziedziczył zaufanie i własność domu po śmierci matki. Lisy Marie PresleyOstatni rok.

Jak wynika z zawiadomienia o sprzedaży egzekucji, spółka Naussany Investments and Private Lending podała, że ​​Lisa Marie Presley użyła Graceland jako zabezpieczenia pożyczki. Keefe w imieniu Fundacji Promenade zarzuca w swoim pozwie, że Nausani złożył we wrześniu 2023 r. fałszywe dokumenty związane z pożyczką.

W środę adwokaci Keefe i Nasani Investments nie pojawili się w sądzie.

„Lisa Maria Presley nigdy nie zaciągnęła pożyczki od Nausani Investments i nigdy nie przekazała Nausani Investments aktu powierniczego” – napisał w pozwie prawnik Keefa.

Kimberly Philbrick, notariuszka, której nazwisko widnieje w dokumentach Nasauni, oświadczyła, że ​​nigdy nie spotkała Lisy Marie Presley ani nie przekazała jej żadnych dokumentów – wynika z akt sprawy.

Graceland zostało otwarte jako muzeum i atrakcja turystyczna w 1982 roku w hołdzie dla piosenkarza i aktora Elvisa Presleya, który zmarł w sierpniu 1977 roku w wieku 42 lat. Co roku przyciąga setki tysięcy turystów. Po drugiej stronie ulicy od muzeum znajduje się duży kompleks rozrywkowy o tematyce Presleya, którego właścicielem jest Elvis Presley Enterprises.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *