„Niszczycielskie” tornado w Mississippi zabiło 7 osób, mówi urzędnik

Urzędnicy twierdzą, że tornada nawiedziły Mississippi

Co najmniej siedem osób zginęło w „niszczycielskim” tornadzie, które przetoczyło się przez Mississippi w późny piątek, pozostawiając ponad 100 mil uszkodzeń, podali lokalni i federalni urzędnicy.

Agencja Zarządzania Kryzysowego stanu Mississippi poinformowała w piątek wieczorem, że w hrabstwach Sharkey i Humphreys trwają operacje poszukiwawczo-ratownicze. Agencja wydała serię ostrzeżeń przed cyklonem dla dystryktów w całym stanie.

„Wielu ludzi w MS Delta potrzebuje dziś wieczorem waszych modlitw i Bożej ochrony” – powiedział gubernator Tate Reeves. Świergot. „Aktywowaliśmy pomoc medyczną – dostarczając więcej karetek pogotowia i innych środków ratunkowych dla ofiar. Aktywne są poszukiwania i ratownictwo”.

Co najmniej siedem osób zmarło, powiedziała ABC News koroner hrabstwa Sharkey, Angela Easton, dodając, że nie może jeszcze potwierdzić ich wieku.

Według National Weather Service tornado zostało zgłoszone w Silver City i Rolling Fork około 20:50 czasu lokalnego, gdy burze przetoczyły się przez stan w późny piątek. Stamtąd tornado przetoczyło się po północno-zachodniej stronie Tchula i wzdłuż autostrady 49.

„21:31 – potwierdzone tornado przecina I-55 i wkrótce potem przenosi się do Winony w hrabstwie Montgomery” – powiedzieli w ostrzeżeniu przedstawiciele NWS w Jackson w stanie Mississippi. Świergot Około pół godziny później. „Ukryj się teraz!”

Ostrzeżenie przed tornadem zostało wydane dla miasta Winona, około 100 mil na północny wschód od Rolling Fork, z powodu „niszczycielskiego tornada poruszającego się na północny wschód przez miasto” – powiedział urzędnik NWS.

Jose Watson, żołnierz Mississippi Highway Patrol, namawiał ludzi, aby trzymali się z dala od Silver City, chyba że mają rodzinę. Powiedział, że miejsce zdarzenia było „chaotyczne”, a ruch uliczny w okolicy utrudniał zespołom poszukiwawczo-ratowniczym wykonywanie ich pracy.

„Proszę pamiętać, Silver City zostało bardzo mocno dotknięte przez tornado” – powiedział Watson. Wideo Został opublikowany na Facebooku, zanim opisał zniszczenia w niektórych obszarach jako „niezwykle niszczycielskie”.

To rozwijająca się historia. Sprawdź aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *