Kolizja narciarska Gwyneth Paltrow: Kiedy dwóch narciarzy się zderza, kto ponosi winę?

Zdobywczyni Oscara aktorka i bizneswoman Gwyneth Paltrow jest w tym tygodniu w sądzie w procesie cywilnym. Zderzenie z innym narciarzem w 2016 rokuRodzi to pytania o to, kto jest prawnie odpowiedzialny za kolizje na stokach.

W Argumenty sądoweAdwokaci 50-letniej Paltrow i 76-letniej Terri Sanderson przedstawili swoich klientów jako zdrowych na umyśle narciarzy, wymieniając oskarżenia o to, kto był winny katastrofy w Deer Valley Resort w Park City w stanie Utah.

Paltrow zajął stanowisko piątek i zaprzeczył spowodowaniu wypadku. Jednak w toku śledztwa powiedział, że nie ma świadków momentu wypadku.

„Mam wielu naocznych świadków [it] „Kilka sekund później położenie ciał na wzgórzu wskaże, kto został trafiony” – powiedziała Paltrow w piątek.

Prokuratorzy mówią, że w obliczu sprzecznych relacji dotyczących katastrofy sprawa zmieni się na coś bardziej definitywnego: położenie narciarzy na górze, kiedy doszło do katastrofy.

W górę czy w dół?

Sandersona Paltrow pozwał W 2019 roku twierdziła, że ​​jechała na nartach nieostrożnie i uderzyła w niego z góry, powodując poważne obrażenia i udrękę psychiczną. Paltrow później skontrowała, mówiąc, że Sanderson uderzył ją od tyłu.

Sprawa zależy od tego, która z dwóch stron zachowała się niesprawiedliwie podczas jazdy na nartach, powiedzieli eksperci CBS MoneyWatch.

„Kiedy jeden narciarz uderza drugiego, problemem jest zaniedbanie. Czy zrobili coś złego?” powiedział adwokat ds. obrażeń ciała Roger Cohn z Cohn Roth Law.

Gwyneth Paltrow wchodzi na salę sądową po przerwie na lunch podczas swojego procesu w czwartek, 23 marca 2023 r., w Park City w stanie Utah, gdzie jest oskarżona o uderzenie narciarza podczas rodzinnych wakacji na nartach w 2016 roku.

Jeff Swinger / AB


Podczas jazdy na stoku prawie zawsze obowiązkiem narciarza pod górę jest zwracanie uwagi na narciarza zjazdowego. Innymi słowy, narciarz zjazdowy — osoba znajdująca się dalej na stoku — ma pierwszeństwo.

„Narciarz pod górę musi uważać na narciarza zjazdowego. Jeśli kogoś wyprzedzisz i uderzysz, prawdopodobnie ponosisz odpowiedzialność i ponosisz winę” – dodał Cohn.

Zgodnie z kodeksem odpowiedzialności National Ski Areas Association, który zarządza ośrodkami narciarskimi w Ameryce Północnej, „Osoby przed tobą lub na zboczu mają pierwszeństwo. Musisz ich unikać”.

Narciarze muszą „zawsze zachować kontrolę” i być w stanie zatrzymać się, aby uniknąć innych.

Konflikty się zdarzają

Kolizje na nartach nie należą do rzadkości, a kiedy dochodzi do obrażeń, czasami zaangażowani są prawnicy.

„Niektórzy prawnicy opierają całe swoje kariery na wypadkach narciarskich” – powiedział CBS MoneyWatch Brian „Butch” Peterson, instruktor narciarstwa z Kolorado. Dodał, że kiedyś widział kobietę potrąconą przez narciarza w Vail w Kolorado, który „zdmuchnął linię drzew”.

Terry Sanderson przybywa do sądu 21 marca 2023 r. w Park City w stanie Utah. Emerytowany optometrysta pozywa aktorkę Gwyneth Paltrow za kolizję na nartach w 2016 roku w Deer Valley Resort.

Rick Bomer / AB


Ale w przeciwieństwie do tego incydentu, większość wypadków na nartach nie jest spowodowana kolizjami narciarz-narciarz lub narciarz-narciarz; Występują, gdy narciarz uderzy w drzewo lub inną przeszkodę.

Według NSAA w sezonie narciarskim 2021-2022 zgłoszono 57 ofiar śmiertelnych, z których większość była wynikiem uderzenia narciarzy w drzewa. 95% wszystkich zgonów to mężczyźni. W tym samym sezonie zgłoszono dodatkowe 54 „katastrofalne” incydenty.

Ubezpieczenia właścicieli domów

Większość polis ubezpieczeniowych właścicieli domów obejmuje również ogólne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które towarzyszy właścicielowi domu, gdy jest on poza miejscem zamieszkania, a nawet gdy jeździ na nartach.

„Jeśli zdarzy się wypadek w twoim domu lub na twojej posesji, podąża za tobą, jeśli ktoś zostanie ranny i pozywa cię, ale jeśli wozisz dziecko do sklepu spożywczego, to podąża za tobą. Roszczenia z tytułu kolizji na nartach” – mówi Cutt , Kendall & Olsen z Salt Lake City w stanie Utah – powiedział David Cut.

„Oto, co się dzieje. W tym przypadku, jeśli Paltrow ma ubezpieczenie dla właścicieli domów, płaci ugodę lub orzeczenie w granicach polisy” – powiedział.

Ogólnie rzecz biorąc, według Cohna, prawnik jest zaangażowany tylko wtedy, gdy pozwany jest zamożny lub ma ubezpieczenie domu.

Jeśli właściciel domu pozywa kogoś, kto nie ma ubezpieczenia, jest to strata czasu.

Ale jeśli mają ubezpieczenie, ta polisa zostanie uruchomiona, a ubezpieczyciel będzie bronił i wypłacał odszkodowanie.

Kiedy dwa konflikty, jedna strona nie zawsze jest obojętna.

„Ale jeśli możesz wykazać, że inny narciarz jechał zbyt szybko, zachowywał się niewłaściwie lub powinien był go widzieć, istnieje wyraźny powód do odpowiedzialności” – powiedział.

On powiedział ona powiedziała

Cutt powiedział, że próbował tuzin lub więcej takich spraw w Utah, a werdykt zawsze zależy od tego, kto według ławy przysięgłych jest narciarzem pod górę, a kto zjazdem.

„W tej próbie Sanderson mówi, że jest narciarzem zjazdowym, a ona podbiega do niego od tyłu, a ona mówi coś przeciwnego – ona jeździ na nartach, a on pcha ją pod górę” – powiedział Cutt.

„Więc wszystko sprowadza się do tego, że ława przysięgłych zapyta wszystkich o konflikt i jego następstwa, a oni zdecydują, komu mogą zaufać, a komu nie” – powiedział Cutt. „Ta Gwyneth Paltrow jest wielkim słoniem w pokoju”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *