Noor Jehan: Słoń umiera w zoo w Karaczi

Noor Jehan, 17-letni zagrożony wyginięciem słoń, zmarł w zoo w Karaczi w Pakistanie, a organizacja charytatywna zajmująca się dobrostanem zwierząt wezwała do zamknięcia zoo.

Słoń już cierpiał na poważne choroby Wpadł do stawu w zeszłym tygodniu— powiedział Four Feet w oświadczeniu.

W ciągu ostatnich kilku tygodni stan zdrowia słonia pogorszył się do tego stopnia, że ​​nie był w stanie wstać.

„Leżała na ziemi przez długi czas – sytuacja zagrażająca życiu słoni” – powiedział zespół.

„Pomimo naszych niestrudzonych wysiłków i niekończącej się pracy zespołu, nie mogliśmy postawić jej na nogi. Walczyła przez wiele dni, ale uległa krytycznemu stanowi” – ​​dodano.Weterynarze powiedzieli, że słoń cierpiał na masową chorobę krwotoczną.

Grupy zwierząt twierdzą, że słonie w niewoli zazwyczaj umierają przed osiągnięciem wieku 40 lat, co jest znacznie krótszą długością życia niż słonie żyjące na wolności.

Cztery Łapy wezwały innego słonia z zoo, Madhubalę, do przeniesienia „do miejsca bardziej odpowiedniego dla gatunku tak szybko, jak to możliwe, aby zapobiec kolejnej możliwej tragedii”.

„Mamy nadzieję, że władze w Pakistanie wezmą przykład z tragicznego losu Noor Jehan i w przyszłości zrobią lepiej dla dzikich zwierząt trzymanych w niewoli w kraju. Noor Jehan reprezentuje znacznie więcej dzikich zwierząt” – powiedziała grupa.

„Z zadowoleniem przyjmujemy rozważenie przez rząd centralny i Sindh trwałego zamknięcia zoo w Karaczi. Byłby to przełom dla dobrostanu dzikich zwierząt trzymanych w niewoli w Pakistanie” – kontynuuje oświadczenie.

Dyrektor zoo w Karaczi, Khalid Hashmi, został usunięty ze stanowiska 8 kwietnia w związku z zarzutami zaniedbania, podał Reuters.

Jego następca, Kanwar Ayub, powiedział tydzień po wizycie Czterech Łap, że nie jest pewien, czy skargi były prawdziwe.

„Jednak nie było zaniedbania w ciągu trzech dni, kiedy zostałem mianowany, gwarantowane”, powiedział w piątek, zauważając, że z czasem może dojść do zaniedbania.

Noor Jehan został przywieziony do Pakistanu z Tanzanii ponad dziesięć lat temu, podał Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *