Odpowiedź na ostateczną ofertę AMPTP może zająć SAG-AFTRA jeszcze jeden dzień

Odpowiedź na „ostatnią, najlepszą i ostateczną” ofertę studia może zająć SAG-AFTRA jeszcze jeden dzień, ponieważ zespół negocjacyjny związku będzie nadal rozważać kolejny ruch.

Ostatni raz studia rozmawiały z przywódcami związków w sobotnie popołudnie, kiedy duża grupa dyrektorów generalnych chciała jasno dać do zrozumienia, że ​​nie pójdzie na dalsze ustępstwa.

Po tym spotkaniu część członków zespołu negocjacyjnego SAG-AFTRA wyraziła niezadowolenie z oferty studia. Co najmniej czterech z nich przesłało dalej post, w którym nawoływano aktorów z najwyższej półki do wywarcia nacisku na szefów studiów, aby wrócili z lepszymi warunkami.

„Nadszedł czas, abyście wywarli presję na dyrektorów generalnych” – napisała na plakacie liderka strajku SAG-AFTRA, Chelsea Schwartz.!”

Hollywood z niecierpliwością czeka na reakcję związku zawodowego, a wielu ma nadzieję na powrót do pracy wkrótce po sześciomiesięcznym strajku.

Podczas krótkiego spotkania na platformie Zoom w sobotę liderzy SAG-AFTRA wskazali, że potrzebują więcej czasu na analizę i omówienie oferty studiów przed udzieleniem odpowiedzi. Nie było jasne, kiedy związek zareaguje, chociaż niektórzy ze studia mieli nadzieję, że otrzymają odpowiedź do niedzieli.

Jednak od niedzielnego popołudnia związek kontynuował wewnętrzne dyskusje na temat propozycji i wydawało się, że na odpowiedź trzeba będzie poczekać do poniedziałku.

Oferta studia obejmuje strukturę premii opartą na wygranej w streamingu. W ramach programu aktorzy zarobią dwukrotnie więcej niż zwykle, jeśli wystąpią w cieszącym się dużą popularnością programie na platformie streamingowej.

Studia stale poprawiają te premie w miarę postępu negocjacji, ale nie zaakceptowały żądania związku dotyczącego cięć całkowitych przychodów ze streamingu.

Studia oferowały także ochronę przed sztuczną inteligencją i, jak to określiły, „historyczną” podwyżkę płac. Unia nalegała również na wprowadzenie silniejszych zabezpieczeń przed wykorzystywaniem sztucznej inteligencji do tworzenia „cyfrowych bliźniaków”. Strach jest szczególnie dotkliwy w przypadku aktorów drugoplanowych, którzy jako jedni z pierwszych zostali przekształceni dzięki technologii sztucznej inteligencji.

Powołując się na określenie „ostatni, najlepszy i ostateczny”, studia sygnalizują, że nie będzie dalszych negocjacji i że przedstawiona oferta jest propozycją „weź lub zostaw”. Związek może jednak odeprzeć elementy, które mu się nie podobają i zawsze istnieje możliwość rozpoczęcia strajku.

Strajk obchodzi dziś 115. dzień.

Cynthia Littleton przyczyniła się do powstania tej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *