Olivia Newton-John: piosenkarka i gwiazda „Grease” w państwowym nabożeństwie żałobnym

W poście na Twitterze Andrews powiedział, że rozmawiał z rodziną Newtona-Johna i przyjęli ofertę ceremonii państwowej. „Będzie to bardziej koncert niż pogrzeb – pasujący do wiktoriańskiego życia, który wiódł tak bogate i hojne życie” – powiedział Andrews. Szczegóły nie zostały jeszcze sfinalizowane.

Siostrzenica Newtona-Johna, Dottie Goldsmith, powiedziała, że ​​Australijczycy chcą, aby Newton-John miał państwowy pogrzeb. „Myślę, że Australia tego potrzebuje” powiedział złotnik ze łzami w oczach. „Ona jest tak kochana.”

Urodzony w Anglii Newton-John przeprowadził się do Australii w wieku 5 lat i szybko stał się jedną z najbardziej rozchwytywanych celebrytów w kraju.

Wiele australijskich zabytków, w tym Opera w Sydney, Stadion Optus Stacja Flinders Street w Perth i Melbourne została w tym tygodniu oświetlona na różowo na cześć artysty, który zmarł w wieku 73 lat na swojej farmie w południowej Kalifornii.
Andrzeja powiedział Wyjaśnij budynki na różowo jako „gest upamiętniający Olivię Newton-John i jej ogromny wkład w świadomość, badania i leczenie raka”.

Newton-John przeżyła dwa ataki raka piersi, jeden na początku lat 90., a drugi w 2017 roku. We wrześniu 2018 r. ujawniła, że ​​ponownie walczy z rakiem, tym razem u podstawy kręgosłupa.

Pomimo swoich zmagań Newton-John zachował pozytywne nastawienie.

„Wierzę, że kiedy przechodzisz przez coś tak dramatycznie trudnego jak rak, wychodzi z tego coś pozytywnego” – powiedziała. napisał Na stronie internetowej Olivia Newton-John Cancer Health and Research Centre, które zostało otwarte w Melbourne w 2012 roku.
Ratusz w Melbourne zmienił kolor na różowy 9 sierpnia.

„Wraz z coraz większą liczbą osób umierających na raka każdego dnia, wierzę, że żyjemy w świecie desperacko poszukującym lekarstwa i jestem zobowiązany zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc”.

Gwiazdy, przyjaciele i fani oddają hołd „Grease” Olivii Newton-John

Po jej śmierci organizacja oświadczyła w oświadczeniu, że „hojne wsparcie i dar Newtona-Johna dały nadzieję i zmieniły życie tysięcy pacjentów z rakiem”.

Śmierć Newtona-Johna wywołała smutek wśród fanów, którzy śledzili jego karierę od „Grease” do jego rezydencji w Las Vegas, podczas gdy ci, którzy pracowali z nim przez lata, dzielili się wspomnieniami i kondolencjami w mediach społecznościowych.

Nabożeństwo żałobne Newtona-Johna jest drugim stanowym pożegnaniem australijskiej piosenkarki w tym miesiącu. Zorganizowany przez rząd stanu Wiktoria Pogrzeb państwowy Judith Durham, wokalistki The Seekers, która zmarła 5 sierpnia w wieku 79 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *