Orzeczenie dotyczące biletu niedzielnego nie ma wpływu na górny limit wynagrodzeń, bilet niedzielny może ulec zmianie

Jeśli chodzi o wyrok w sprawie Sunday Ticket wynoszący 4,696 miliarda dolarów (legalnie 14,088 miliarda dolarów), liga NFL jest sama.

Żadna część tych pieniędzy nie pochodzi z podziału przychodów pomiędzy ligą a Stowarzyszeniem Graczy NFL. Wszystko to pochodzi z pieniędzy znajdujących się w kasetach 32 właścicieli.

To świetna wiadomość dla graczy, którzy skorzystali na naruszeniach prawa antymonopolowego, które utrzymały ceny niedzielnych biletów na poziomie zachęcającym do niedzielnych zakupów i chroniącym inwestycje poczynione przez CBS i Fox. stacje.

Zła wiadomość jest taka, że ​​wszelkie zmiany wymuszone wynikiem sprawy mogą teoretycznie mieć wpływ na przyszłe zyski. Ponieważ liga i związek zawodowy dzielą się pieniędzmi poprzez umowy telewizyjne, zmniejszenie przychodów z telewizji zaszkodzi graczom.

Na tym etapie jest zbyt wcześnie, aby określić, czy konieczne będą zmiany. NFL złoży apelację od czwartkowej decyzji do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych. Jeśli NFL wygra, pieniądze nie zostaną – i model nie musi się zmieniać.

Nawet bez wygranej w sądzie informacje, które wyszły na jaw podczas procesu, mogłyby wywołać wystarczającą reakcję fanów i mediów, aby w końcu uwolnić ligę od drogiego, niedostępnego na rynku pakietu i uczynić ją przystępną cenowo i elastyczną (czego ESPN nie był w stanie zrobić ) lub na różnych kanałach dostępnych w aktualnych pakietach kablowych/satelitarnych/streamingowych (2017 uznawany za ligowy).

Czy gdyby wprowadzono te zmiany, liga NFL zarabiałaby więcej czy mniej niż obecnie? Ponieważ zawodowy futbol w dalszym ciągu jest jedyną rzeczą, która może przyciągnąć najwięcej widzów na raz, rządzący znajdą sposób, aby obrócić swoją godną pozazdroszczenia sytuację w słowo.

Dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *