Packers grają z Eagles w piątkowym meczu w Brazylii w pierwszym tygodniu

Przed sezonem 2022 Green Bay Packers byli ostatnią drużyną NFL, która rozegrała międzynarodowy mecz w sezonie zasadniczym.

Teraz, dwa lata po występie w Londynie, swój drugi mecz rozegrają poza USA. W środę liga NFL ogłosiła, że ​​Packers będą przeciwnikiem Philadelphia Eagles w pierwszym meczu w Ameryce Południowej.

Mecz odbędzie się w Sao Paulo w Brazylii w piątek, 6 września – dzień po tradycyjnym otwarciu sezonu z udziałem obrońców tytułu Super Bowl. Po raz pierwszy od 1970 roku liga NFL rozegrała piątkowy mecz w pierwszym tygodniu.

Wcześniej ogłoszono, że drużyna Eagles będzie gospodarzem meczu Brazylii rozgrywanego na Corinthians Arena, siedzibie brazylijskiego klubu piłkarskiego SC Corinthians. Stadion był używany zarówno podczas Mistrzostw Świata w 2014 roku, jak i Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku.

Prezes Packers, Mark Murphy, wyraził niedawno obawy dotyczące logistyki meczu dla jego zespołu w kontekście podróży.

„Bardzo wspieramy grę międzynarodową” – powiedział Murphy na dorocznych spotkaniach NFL w zeszłym miesiącu. „Jednym z problemów Green Bay jest wielkość naszego lotniska i wielkość naszego pasa startowego, dlatego chcemy mieć pewność, że nie znajdziemy się w niekorzystnej sytuacji konkurencyjnej pod względem tego, jak długo będziemy w Brazylii.

„Jest kilka myśli, że powinniśmy pojechać autobusem do Milwaukee, a potem polecieć, a to tylko kilka z nich”.

Piekarze mogli polecieć do Londynu z międzynarodowego lotniska Green Bay-Austin Straubel, ale aby dostać się do Brazylii, potrzebowaliby większego samolotu.

Przed ogłoszeniem Murphy powiedział, że „wciąż nie wie dokładnie, co musimy zrobić, aby udać się do Brazylii”, ale dodał, że zespół „z radością pojedzie”, jeśli zostanie wybrany. Murphy powiedział, że to od Packersów i Brownsów zależy, czy zmierzą się z Eagles w Brazylii.

„Myślę, że jesteśmy pierwszą lub drugą najpopularniejszą drużyną w Brazylii” – powiedział Murphy. „W tej chwili jesteśmy rodzajem zespołu ludzi. Ludziom bardzo podoba się pomysł zespołu będącego własnością społeczności, z naszą historią i dziedzictwem.

„To bardzo ważne dla ligi. Packers są bardzo popularni w Brazylii. Jeśli zostaniemy wybrani, pojedziemy z przyjemnością”.

Packers przegrali swój jedyny poprzedni mecz międzynarodowy przeciwko New York Giants w Londynie.

„Nie możemy się doczekać bycia częścią tego historycznego meczu przeciwko Eagles w Sao Paulo” – powiedział Murphy w środowym oświadczeniu. „Jesteśmy podekscytowani możliwością grania przed naszymi oddanymi fanami w Brazylii i pomaganiem w budowaniu międzynarodowej popularności NFL i Packers. To było wspaniałe doświadczenie, grać po raz pierwszy na arenie międzynarodowej kilka lat temu i jesteśmy dumni, że możemy być częścią ciągłego globalnego rozwoju ligi.”

Organizacja NFL ogłosiła wcześniej, że Peacock (NBCUniversal) będzie transmitować wyłącznie mecz pierwszego tygodnia w Sao Paulo. Mecz będzie dostępny w niekodowanej telewizji na lokalnych rynkach rywalizujących drużyn oraz na urządzeniach mobilnych z NFL+.

„Ponieważ globalny rozwój w dalszym ciągu jest ważnym i strategicznym priorytetem ligi NFL i jej 32 klubów, jesteśmy podekscytowani możliwością gościnia drużyny Green Bay Packers przeciwko Philadelphia Eagles w naszym pierwszym meczu w Ameryce Południowej” – Gerrit Meyer, dyrektor wykonawczy i prezes NFL International, podano w oświadczeniu. „Mając ponad 35 milionów zagorzałych fanów w Brazylii, piątkowy wieczór inaugurujący sezon zasadniczy 2024 w São Paulo przyniesie niesamowitą energię i będzie historycznym momentem dla naszego sportu na arenie międzynarodowej”.

W ramach rozgrywek International Series 2024 liga NFL będzie gospodarzem pięciu meczów w sezonie zasadniczym. Chicago Bears, Minnesota Vikings i Jacksonville Jaguars będą gospodarzami meczów w Londynie, a Carolina Panthers – w Monachium w Niemczech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *