Podejrzewany atak drona wywołał ogromny pożar w magazynie paliw na okupowanym przez Rosję Krymie

(CNN) Ogromny pożar wybuchł w magazynie paliwa w okupowanym przez Rosję mieście portowym Krym po podejrzeniu ataku drona. Sewastopol.

Gubernator wspieranego przez Rosję miasta Michaił Raswosiew powiedział, że cztery zbiorniki paliwa zostały trafione, ale nikt nie został ranny.

Razwożajew powiedział, że pożar został opanowany i nie wpłynie na dostawy paliwa w Sewastopolu.

Bez przyznania się do odpowiedzialności ukraiński wywiad bezpieczeństwa nazwał pożar „karą boską”, zwłaszcza dla cywilów zabitych w ukraińskim mieście. UmanW piątek w rosyjskim ataku zginęły co najmniej 23 osoby.

„Ten wyrok będzie trwał długo” – powiedział w sobotę ukraińskim mediom Andrij Jusow.

Wezwał mieszkańców Krymu do trzymania się z dala od obiektów wojskowych.

Krym został nielegalnie zaanektowany przez Rosję w 2014 roku i jest uznawany na arenie międzynarodowej za część Ukrainy.

Ważny port dla rosyjskiej Floty Czarnomorskiej i główna baza morska, Sewastopol jest schronieniem dla wielu podejrzanych Ukraińców. ataki. — powiedział w poniedziałek Razwożajew Atak dronów Nad miastem jeden z nich został zniszczony, a drugi sam zdetonował.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapowiedział wyzwolenie wszystkich części kraju, w tym okupowanego półwyspu.

Podczas gdy wyrwanie Krymu spod rosyjskiej kontroli może wydawać się niewykonalnym wyczynem, ukraińskie ataki utrudniają okupantom walkę na froncie wschodnim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *