Pojawia się więcej szczegółów na temat planów Apple dotyczących sztucznej inteligencji w iOS 18

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, dał jasno do zrozumienia, że ​​wkrótce pojawią się funkcje sztucznej inteligencji, a A Nowy raport Znawca Apple Zawiera więcej szczegółów na temat tego, czego możemy się spodziewać w następnej wersji systemu iOS. Większy nacisk zostanie położony na Siri, która zyska możliwość analizowania i podsumowywania tekstu w aplikacji Wiadomości.

Znawca Apple Podobna funkcja „Inteligentnego wyszukiwania” pojawi się w przeglądarce Safari w systemie iOS 18, która umożliwia użytkownikom podsumowywanie stron internetowych. Model dużego języka (LLM) firmy Apple, zwany Ajax, udostępnia te funkcje. Kilka dokumentów opublikowanych przez Apple sugeruje, że firma pracuje nad wprowadzeniem przetwarzania AI na urządzenie iPhone. Znawca Appleraport również jest z tym zgodny.

Z raportu wynika, że ​​Ajax wykorzystuje przetwarzanie na urządzeniu do generowania prostych odpowiedzi, ale może być konieczne skontaktowanie się z serwerem w celu uzyskania odpowiedzi na bardziej złożone żądania. Mogą tam być Google lub OpenAI, ponieważ podobno Apple bada umowy z obiema firmami w celu wprowadzenia sztucznej inteligencji na iPhone’a.

Oczekuje się, że funkcje sztucznej inteligencji Apple również kładą nacisk na prywatność. Znawca Apple Apple informuje, że Apple wyświetli ostrzeżenia dotyczące prywatności, zanim Ajax użyje informacji z Safari lub Wiadomości. Kiedy Zarobki Apple’a W czwartek Cook powiedział, że Apple w dalszym ciągu „jest bardzo podekscytowany” sztuczną inteligencją i że wkrótce firma będzie miała do przekazania „ekscytujące rzeczy”. Zauważył również, że Apple ma „zalety”, które wyróżniają funkcje sztucznej inteligencji firmy, w tym „niezachwiane skupienie się na prywatności”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *