Ponad 20 osób zginęło w wyniku osunięć ziemi i powodzi w Korei Południowej

SEOUL, 15 lipca (Reuters) – W sobotę zginęły 22 osoby, 14 zaginęło, a tysiące ewakuowano po ulewnych deszczach, które trzeci dzień nawiedziły Koreę Południową, powodując osunięcia ziemi i zalanie tamy.

Do godziny 18:00 (09:00 GMT) w całym kraju ewakuowano 4763 osoby, ponieważ w sobotę rano woda przelała się przez tamę w północnej prowincji Chungcheong – poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Obrony.

Według urzędników prowincji zarządzenia ewakuacyjne wydane przez samorządy lokalne obejmowały w różnym czasie ponad 7 tys. osób.

Koreańska Administracja Meteorologiczna przewiduje, że liczba ta wzrośnie, ponieważ w niedzielę na Półwyspie Koreańskim spodziewane są ulewne deszcze.

Korea Railroad Corp zapowiedziała, że ​​zatrzyma wszystkie powolne pociągi i niektóre pociągi typu „bullet train”, podczas gdy inne pociągi typu „bullet train” mogą być opóźnione z powodu powolnej eksploatacji, ponieważ osunięcia ziemi, powodzie i spadające kamienie zagrażają bezpieczeństwu.

Wolno jadący pociąg wykoleił się w piątek późnym wieczorem, kiedy osuwisko wyrzuciło błoto i piasek na tory w północnej prowincji Chungcheong, poinformowało ministerstwo transportu. Mechanik został ranny, ale na pokładzie nie było pasażerów.

Na spotkaniu z agencjami rządowymi w sobotę premier Han Duk-soo wezwał wojsko do aktywnego włączenia się w akcje ratunkowe oraz zmobilizowania sprzętu i siły roboczej do pracy z urzędnikami państwowymi.

Raport Joyce’a Lee; Montaż autorstwa Michaela Perry’ego i Williama Mallarda

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *