Pożary w Albercie: ponad 13 000 osób ewakuowano w zachodniej Kanadzie, ponieważ pożary płoną w całym regionie podczas upałów i silnych wiatrów

(CNN) Ponad 13 000 osób mieszkających w kanadyjskiej prowincji Alberta zostało ewakuowanych z pożarów lasów, które charakteryzują się niezwykle upalną pogodą i silnym wiatrem, poinformowały służby ratunkowe.

W Prowincji Zachodniej płonie co najmniej 78 pożarów, z czego 19 to pożary Spalanie poza kontrolą Stephane Lacroix, dyrektor regionalnej agencji zarządzania kryzysowego, powiedział dziennikarzom podczas piątkowej konferencji prasowej.

„To wyraźne przypomnienie, jak nieprzewidywalne i potężne są pożary” – powiedział Lacroix.

Christie Tucker, kierownik działu informacji w Alberta Wildfire, niektórych mieszkańców społeczności Fox Lake, gdzie szaleje pożar, trzeba było ewakuować helikopterem. W piątek rano dziesiątki strażaków walczyło z pożarem Fox Lake, który spalił prawie 11 000 akrów, poinformowali urzędnicy.

Tucker powiedział, że w Drayton Valley strażacy, helikoptery i tankowce walczyły z wymykającym się spod kontroli ogniem, który strawił ponad 3700 akrów.

Urzędnicy w hrabstwie Yellowhead i mieście Edson zarządzili natychmiastową ewakuację z powodu pożarów lasów w Albercie, poinformowali urzędnicy Edson na Twitterze. Według strony internetowej społeczności, miasto Edson jest domem dla prawie 9 000 osób.

Piątkowy wieczór, urzędnicy Alberty Obowiązkowy nakaz ewakuacji przedłużony W Lac Ste. Hrabstwo Anne, około 50 mil na północny zachód od Edmonton. Urzędnicy poinformowali, że ewakuacja mieszkańców może potrwać do trzech dni.

Nakazano ewakuację części hrabstwa Big Lakes, w których mieszka około 5600 mieszkańców, w tym mieszkańców na wschód od rzeki West Prairie i na południe od autostrady 749 i Township Road 724. Nie wiadomo, ile osób zostało dotkniętych ewakuacją.

Urzędnicy poprosili mieszkańców Banana Belt o przygotowanie „swoich nieruchomości poprzez usunięcie stosów drewna, gruzu i oranie wokół nieruchomości, jeśli to możliwe”.

„Życie i zdrowie są zagrożone” – powiedzieli urzędnicy hrabstwa Big Lakes powiedział w poście.

„Temperatury od jakiegoś czasu są od 10 do 15 stopni powyżej normy” – powiedział Tucker. „Nadal nie mamy zielonej trawy i liści w całej prowincji, co oznacza, że ​​ziemia jest bardzo sucha”.

Tucker powiedział, że północna prowincja doświadcza ekstremalnie gorących warunków i silnych wiatrów, a mieszkańcom nie wolno otwierać kłód na terenach publicznych lub prywatnych, gdy płonie ogień.

Od stycznia w Albercie wybuchło 348 pożarów, które strawiły ponad 61 776 akrów, powiedział Tucker.

„To więcej pożarów o tej porze roku niż kiedykolwiek ostatnio” – zauważył Tucker.

Melissa Alonso z CNN przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *