Co najmniej 8 oszukańczych wyborców uniewinniono w śledztwie Georgia Trump

(CNN) Co najmniej ośmiu republikańskich „fałszywych wyborców” w Gruzji zaakceptowało umowy o immunitet w toczącym się dochodzeniu karnym w sprawie wysiłków Donalda Trumpa i jego sojuszników w celu sfałszowania wyborów w 2020 roku. Zgodnie z nowym aktem sądowym.

Prokurator okręgowy hrabstwa Fulton, Fannie Willis, ogłosiła wcześniej, że celem jej dochodzenia było wszystkich 16 oszukańczych wyborców GOP w Georgii. W zeszłym miesiącu Willis zaoferował immunitet wielu republikanom, którzy służyli jako wyborcy popierający Trumpa, a oni przyjęli wniosek.

Nowo zabezpieczeni współspiskowcy mogą dostarczyć wglądu w kluczowy aspekt szeroko zakrojonego śledztwa Willisa w sprawie ingerencji w wybory: roli współpracowników Trumpa w organizowaniu wysiłków mających na celu zablokowanie certyfikacji głosowania prezydenckiego w 2020 r. i zaproponowanie alternatywnych wyborców.

Według osób zaznajomionych ze sprawą, inni republikanie, którzy służyli jako wyborcy Trumpa, mogą być bardziej narażeni na konsekwencje prawne w jego dochodzeniu.

Odpowiedź adwokata Kimberly Boroughs DeBrow na wcześniejszy wniosek Willisa o dyskwalifikację DeBrow ze sprawy została złożona w piątek. DeBrow reprezentuje grupę fałszywych wyborców GOP w Gruzji i sprzeciwił się wnioskowi o wykluczenie go ze sprawy.

„Wniosek prokuratora okręgowego jest lekkomyślny, niepoważny, obraźliwy i całkowicie bezpodstawny” – złożył w piątek Debrow.

Biuro prokuratora okręgowego odmówiło komentarza.

Debrow wywołał konflikt w zbiorowej reprezentacji fałszywych wyborców, gdy prokuratura okręgowa złożyła wcześniejsze zawiadomienie do sądu, że fałszywi wyborcy zaczęli się nawzajem oskarżać.

W piątkowym zgłoszeniu DeBrow stanowczo odpowiedział: „Nie ma podstaw do twierdzenia prokuratora okręgowego, że jakikolwiek kandydat obciążył innego kandydata podczas ich niedawnej rozmowy kwalifikacyjnej, a zapisy i stenogramy to potwierdzają”.

Biuro prokuratora okręgowego oskarżyło DeBrowa i prawnika, z którym wcześniej pracował, o to, że nie przedstawili planów szczepień nieuczciwym wyborcom GOP w 2022 roku.

DeBrow zaprzeczył temu zarzutowi, mówiąc, że panel wyborców odrzucił „potencjalne” umowy dotyczące immunitetów w zeszłym roku, ale konkretne i indywidualne umowy dotyczące immunitetów zostały zaoferowane dopiero tej wiosny.

Willis powiedział niedawno w liście do lokalnych funkcjonariuszy organów ścigania, że ​​planuje ogłosić możliwe zarzuty przeciwko Trumpowi lub jego współpracownikom między 11 lipca a 1 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *