Prawnicy przechodzą na emeryturę w sprawie o zniesławienie przeciwko Steve’owi Bannonowi

Waszyngton – Prezydent Donald J. Były czołowy doradca Trumpa Stephen K. Prokuratura zawiesiła sprawę w środowym procesie Bannona, a prawnicy rządowi powiedzieli, że pan Próbowali sprawić, by Bannon zignorował powtarzające się ostrzeżenia, że ​​może zostać postawiony w stan oskarżenia. Naruszenie nakazu sądowego.

Pan. Panno Oskarżony w listopadzie Dwa zarzuty pogardy dla Kongresu po odmowie udzielenia informacji komisji Izby Reprezentantów badającej ataki z 6 stycznia.

Rozprawa w środę, styczeń. 6 skupił się na zeznaniach Christine Amerling, zastępcy dyrektora personelu komitetu i głównego doradcy, która w zeszłym roku powiedziała panu. Przedstawił szczegółowy opis wysiłków komitetu, aby skłonić Bannona do złożenia zeznań.

„Istnieło kilka publicznych doniesień, że Bannon kontaktował się z urzędnikami Białego Domu, w tym z byłym prezydentem Trumpem, w tygodniach poprzedzających wydarzenia z 6 stycznia” – powiedziała Amerling. „Chcieliśmy zrozumieć, co może nam powiedzieć o związku między tymi wydarzeniami”.

Pan Stone rzucający się na komisję. Prawnicy nadal opisywali decyzję Bannona jako prostą sprawę pogardy. Odmawiając zeznań, panie Bannon nie tylko pogwałcił prawo, ale być może zataił ważne informacje na temat wspólnych wysiłków mających na celu wykolejenie wyborów w 2020 roku, powiedziała prawniczka Amanda Vaughn.

W trakcie śledztwa, nawet po otrzymaniu próśb komisji o e-maile i inne dokumenty, pan. Pani Amerling powiedziała w sądzie, że Bannon nie zaakceptuje. List Zagrożenie postępowaniem prawnym.

Pan. Bannon nigdy nie prosił o przedłużenie terminu na wezwanie sądowe, a panel nie uznał jego roszczenia dotyczącego przywilejów wykonawczych za zasadny, dodała pani Amerling.

Pan. Trump lub Joseph R. Pan. Zespół Bannona wielokrotnie identyfikował go jako decydującego o wyniku.

Na przesłuchaniu Pan Evan Corcoran, Pan Prawnik Bannona starał się przedstawić akt oskarżenia jako jawnie polityczny i najwyraźniej zasugerował to na polecenie przewodniczącej komisji, przedstawiciel Penny Thompson, demokratki stanu Mississippi.

Obrona wskazała na pismo z lipca, w którym p. Thompson, panie Wyrażając chęć wysłuchania zeznań Bannona, dostarczył również komisji żądane dokumenty. Ten list p. Uwierzytelniając twierdzenia Bannona, jego prawnicy stwierdzili, że jego relacje z grupą były przejrzyste i że formalnie nie zaprzeczył, że rozmawiał z członkami grupy.

W swoim pytaniu pan Corcoran wydawał się być zainteresowany przedstawieniem pani Amerling jako działaczki politycznej, naciskając ją na szczegóły dotyczące jej kariery dla Demokratów w różnych komisjach Kongresu i jej wcześniejszych darowizn politycznych.

Zaatakował również panią Amerling za uczęszczanie do klubu książki, którego członkiem był również inny prawnik w sprawie.

Pan, który wstrzyknął politykę do postępowania. Prokuratura sprzeciwiła się wysiłkom prawników Bannona. Zanim zeznania rozpoczęły się w środę, sędzia w sprawie Carl J. Nichols przestrzegł obronę przed proszeniem świadków o wypowiedzenie się na temat motywów poszczególnych członków Kongresu.

„Nie chcę, aby stało się to sprawą polityczną, cyrkiem politycznym lub forum dla polityki partyzanckiej” – powiedział sędzia.

Prokuratorzy wezwali także agenta specjalnego FBI Stephena Harta jako drugiego świadka. Pan. Pan Bannon, który w zeszłym roku spotkał się z byłym adwokatem Bannona w sprawie nakazu sądowego. Hart zaprezentował wpisy w mediach społecznościowych, w których pan

Pan. Zeznanie Harta było takie, że w tamtym czasie pan. Wydawało się to zaprzeczać argumentowi prawników Bannona, a nawet w ostatnich miesiącach pan. Bannon wierzył.

Pan. Proces przeciwko Bannonowi rozpoczął się w tym tygodniu. Seria orzeczeń znacznie ograniczyła jego obronę.

Pan zeznawać przed Kongresem. Adwokaci Bannona przedstawili kilka argumentów, które Bannon odrzucił i tylko sędzia Nichols formalnie je odrzucił.

W szczególności sędzia Nicholls, panie. Bannon podobno odrzucił ten pomysł Pan. Przywilej wykonawczy przyznany przez Trumpa Chronił go przed wezwaniem do sądu. Odrzucił również wniosek obrony o opóźnienie procesu do października z powodu obaw, że głośne wiadomości z publicznych przesłuchań komisji Izby tego lata mogą naruszyć ławy przysięgłych.

Obrona będzie miała okazję przedstawić swoją sprawę w czwartek. Pan. Nie jest jasne, czy Bannon lub inni świadkowie będą zeznawać, a sprawa ma się zakończyć jeszcze w tym tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *