Prokurator generalny Merrick Garland składa zeznania przed Komisją Sądownictwa Izby Reprezentantów

Prokurator Generalny Merrick B. Garland – główny cel Republikanów w Izbie Reprezentantów starających się bezpodstawnie twierdzić, że Departament Sprawiedliwości chroni prezydenta Bidena i jego syna Huntera Bidena – ma się bronić podczas głośnego przesłuchania w środę.

W ubiegłych latach p. Garland stanie przed Komisją Sądownictwa Izby Reprezentantów. Obecnie jest to forum, na którym ustawodawcy mogą zgłaszać swoje skargi i wzmagać dochodzenie w sprawie impeachmentu przeciwko prezydentowi.

„Nie jestem prawnikiem prezydenta” – powiedział. Oczekuje się, że Garland powie część swoich zaplanowanych uwag. „Dodam też, że nie jestem prawnikiem Kongresu. Departament Sprawiedliwości pracuje na rzecz narodu amerykańskiego.

Były prezydent Donald J. Trump pojawił się przed komisją po tym, jak specjalny obrońca Jack Smith wniósł przeciwko Trumpowi dwa zarzuty karne i podpisał ugodę w sprawie Huntera Bidena. To był pierwszy występ Garland.

Pan. Garland, aktywna i mówiąca cicho, przyjmuje bardziej agresywne podejście niż podczas poprzednich przesłuchań. W przygotowanych uwagach odwoływał się do zwolenników – p. Smith – w tym Smith – również potępił rosnące groźby wobec agentów FBI ze strony zwolenników Trumpa, co spowodowało znaczny wzrost bezpieczeństwa.

Oczekuje się, że powie, że jest to „niebezpieczne”. „Nie będziemy się bać. Będziemy wykonywać naszą pracę bez ingerencji z zewnątrz. I nie cofniemy się przed obroną naszej demokracji.

Były prokurator i sędzia federalny Mr. Pan. Biden ma także prokuratora stanu Delaware Davida C. Wydawało się, że jest już prawie gotowy, aż do końca tego lata, kiedy w lipcu wybuchł spór dotyczący warunków ugody między Weissem i Weissem.

Oczekuje się, że skupią się w szczególności na twierdzeniach byłego śledczego Internal Revenue Service Gary’ego Shapleya, któremu pan M. Biden powiedział, że uniemożliwiano mu pełne zbadanie sprawy podatkowej. Weiss powiedział, że to zasugerował. niezależnego dochodzenia zarzutów w jurysdykcjach poza Delaware.

Pan. Weiss stanowczo zaprzeczył zarzutom, a kilku innych urzędników również zaprzeczyło temu twierdzeniu.

Podczas składania zeznań przed komisją Senatu w marcu br. „Poinstruowano go, że powinien dostać wszystko, czego potrzebuje” – dodał. – stwierdziła Garlanda.

W tej sprawie p. Jeśli chodzi o jego początkową niechęć do powołania Weissa na stanowisko specjalnego doradcy, Mr. Garland może zostać przesłuchany, zwłaszcza jeśli takie spotkanie dałoby panu Wreszcie pan. Na prośbę Weissa p. Garland zaoferowała to stanowisko w sierpniu.

Teoria, że ​​prezydent Biden interweniował, aby chronić swojego syna, szeroko propagowana przez Republikanów w Izbie Reprezentantów i wzmacniana przez konserwatywne media, jest przedmiotem śledztwa w sprawie impeachmentu wszczętego przez spikera Kevina McCarthy’ego pod naciskiem prawego skrzydła jego partii.

Trump mianował p. Chociaż Republikanie podjęli kroki, aby uchronić się przed pozwem, łącznie z ponownym mianowaniem Weissa, Mr. Girlanda jest postrzegana jako ważne ogniwo. Podobnie, jak powiedzieli urzędnicy, zerwał komunikację z Białym Domem.

Włączając wysiłki mające na celu podważenie wyników wyborów w 2020 r., Mr. Oczekuje się, że komisja skupi się także na kilku impeachmentach wobec Trumpa. Przedstawiciel Jim Jordan, republikanin z Ohio i przewodniczący Komisji Sądownictwa, pan. Wskazał na to jako kolejny dowód na to, że departament był uzbrojony pod dowództwem Garlanda.

Przed tegorocznymi parlamentarzystami p. To nie pierwszy występ Garland. W marcu przez cztery godziny zadawano mu drażliwe pytania ze strony Senackiej Komisji Sądownictwa.

Agresywnie przesłuchując Republikanów i konserwatywnych działaczy, chroniąc jednocześnie Demokratów, Mr. Jeden po drugim Republikanin oskarżał Garlanda o upolitycznienie departamentu. Krytykowali go za różne kwestie związane z polityką i egzekwowaniem prawa, w tym za jego reakcję na kryzys fentanylowy i imigracyjny oraz decyzję Sądu Najwyższego o zniesieniu konstytucyjnego prawa do aborcji.

W tej chwili stawka jest znacznie wyższa.

W zeszłym tygodniu p. Dokumenty Jordana i p. Weiss i jego przedstawiciele przyspieszyli i zwiększyli zakres swoich wniosków o dostęp do urzędników, twierdząc, że są one zasadniczo niezbędne do pełnienia funkcji nadzorczej jego komisji.

Departament odmówił zastosowania się, powołując się na przepisy i regulacje, które uniemożliwiają mu ujawnienie szczegółów wszczętych dochodzeń.

Pan. Ostatecznym celem Jordana, Mr. Dodanie artykułu zawierającego embargo do impeachmentu Bidena lub Mr. Władze uważają, że uzasadni to niezależną próbę postawienia w stan oskarżenia Garland.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *